סרי: ״בניה במשולש החקלאי, והעברה של אלתא לא לשטחים של משפחת אבו״

סרי: ״בניה במשולש החקלאי, והעברה של אלתא לא לשטחים של משפחת אבו״

המועמד לראשות העיר, ברק סרי פרסם את מתווה הדיור של אשדוד: ״בחמש השנים הקרובות נבנה 20 אלף יחידות דיור ואשדוד תגדל בכ- 120,000 תושבים. אשדוד עושה שינוי- גם בדיור״

ברק סרי פרסם היום (יום ג׳) את מתווה הדיור של אשדוד ביחד עם מנכ״ל משרד השיכון לשעבר, אביעד פרידמן ומהנדסת הבניין, אינג' רינה גוטמן מרשימתו, רשימת אשדוד מתקדמת. סרי פתח בשיחת זום עם כמה צעירים שורשיים שעזבו את העיר כדי להכניס לאווירה של ההגירה השלילית. משם המשיך למצגת שהכין עם הנתונים היבשים של הלמ״ס שמרימים לתכנית העבודה של סרי.

סרי אמר: ״אחת הסיבות שהחלטתי להתמודד לראשות העיר היא בריחת צעירים רבים ומשפחות מהעיר משום שאינם מצליחים לקנות דירות באשדוד. לפי נתוני הלמ״ס שפורסמו לפני כחודש, אשדוד ראשונה בארץ בהגירה שלילית. אלפי צעירים נטשו את אשדוד והמצב באשדוד הוא בכיה לדורות, כואב לראות צעירים ומשפחות רבות נוטשות את העיר לאשקלון, לגן יבנה, לנתיבות, קריית גת וליבנה. מצב הדיור בעיר הוא כישלון ותעודת עניות לראש העיר. אני מתכוון לבנות במשמרת שלי עשרות אלפי יחידות דיור ולא בהדמיות. רק כך- נחזיר את הצעירים לעיר!״

 

כל משרדי הממשלה איתנו, כולל הירוקים״

 

 

״לא נעביר את אלתא לשטחים של משפחת אבו״

סרי הדגיש והצהיר במהלך מסיבת העיתונאים, וזאת כדי למנוע שמועות וקונסיפרציות שכל האופציות שמונחות על השולחן לחלופה של המיקום של אלתא אינם שייכות למשפחת אבו, ״משרד הביטחון הוא היחיד שיוכל לבחור מבין החלופות אך אלתא תישאר באשדוד, תבנה מבנה מפואר וחדשני ותמשיך להשאיר את כספי הארנונה באשדוד.

במהלך מסיבת העיתונאים סרי העלה את נתוני הדיור בעיר לפי הלמ״ס ואת העבודה המקצועית שנעשתה עם אנשי מקצוע בין השאר עם מנכ״ל משרד השיכון לשעבר, אביעד פרידמן והציג את מתווה הדיור לאשדוד:

1. לפי הלמ״ס באשדוד חיים 227,262 תושבים עם צמיחה שנתית של 0.4 אחוזים.
2. אשדוד שהיתה במקום החמישי בישראל במספר התושבים, היא כיום במקום שביעי בגודלה. נתון שערורייתי.
3. אשדוד גדולה מנתיבות פי ארבעה וחצי – אבל משווקת מחצית ממנה!
4. באשקלון מספר התושבים הוא קטן בכ- 70% מתושבי אשדוד. ועדיין השיווק באשדוד קטן ב- 60% משיווקי הדירות באשקלון.
5. בעוד חמש שנים- נתיבות תגיע ל- 80,000 תושבים לפחות ואשקלון תגדל ותעבור את ה – 200,000 תושבים ולמעלה מכך! ובאשדוד? העיר תקועה עד בריחת משפחות צעירות!
6. עושים שינוי בדיור – מחזירים את הצעירים לעיר. בחמש שנים הקרובות אבנה למעלה מ- 20 אלף יחידות דיור ואשדוד תגדל בכ- 120,000 תושבים.
7. מייצרים פתרון לדיור ושומרים על התעסוקה בעיר: נעתיק את מפעל אלתא למיקום אחר בעיר ונבנה עשרות אלפי יחידות דיור תוך חמש שנים. אני מדגיש- אלתא יישאר באשדוד, נשמור על פרנסת העובדים בעיר והעיר תמשיך להנות מכספי הארנונה של המפעל. מעבר לכך- לפרוייקט הבניה כולו יהיה מחיר מטרה עבור תושבי אשדוד במחירים נמוכים בין 15 ל-20 אחוזים ממחירי השוק הקיימים.

 

 

המועמד לראשות העיר, ברק סרי סיכם את המתווה ואמר: ״כואב לראות משפחות על גבי משפחות נוטשות את אשדוד לאשקלון, לגן יבנה, יבנה, קרית גת ונתיבות. מדובר בשערורייה. אני לא מבין איך לסרי ישן בלילה. מצב הדיור בעיר הוא כישלון ותעודת עניות. במשמרת שלי נתעסק בבניית עשרות אלפי יחידות דיור ולא בהדמיות. אפעל לעשות שינוי בדיור ונחזיר את הצעירים לעיר. בחמש השנים הקרובות נבנה 20 אלף יחידות דיור ואשדוד תגדל בכ- 120,000 תושבים״.

סרי הוסיף: ״יחיאל לסרי עייף. עייף מאוד. אני יודע שכל הגורמים הרלוונטיים רוצים לבצע את זה: משרד השיכון, רמ״י, מנהל התכנון, משרד הפנים ועוד ואמרו לו- בוא תהיה חלק מפתרון משבר הדיור ותבנה עשרות אלפי יחידות דיור. לסרי העדיף שלא לעשות ואשדוד המשיכה לדשדש גם בתחום הדיור וללכת לאחור. לפי גורמים שונים הממשלה אשדוד תמשיך לצעוד לאחור אם התכנית הזו לא תתקיים״.

 

 

ברק סרי סיכם ואמר: ״המשימה שלי היא להשאיר את המשפחות הצעירות באשדוד ולהחזיר את אלה שנטשו. ב-31.10.23, אשדוד עושה שינוי, גם בדיור!״.

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*