מיום ראשון: שביתה של כל יחידות ההנדסה

מיום ראשון: שביתה של כל יחידות ההנדסה

עיריית אשדוד מודיעה: עקב השבתה ארצית של פעילות יחידות ההנדסה, עליה הכריז פורום ה-15, לא יינתנו שירותים לציבור הכללי ולגורמי המקצוע  במינהל ההנדסה של עיריית אשדוד, החל מה-19/3/23 ועד להודעה חדשה. ההשבתה כוללת שירות מכל סוג לרבות מענה טלפוני. ציבור הנזקק לשירותי ההנדסה מתבקש שלא להגיע. הודעה על מבנים מסוכנים ניתן להפנות למוקד 106 !

במסגרת המאבק של פורום ה-15 נגד החלטת הממשלה לקדם בחוק ההסדרים פרקי הלאמת הארנונה, התשתיות הלאומיות והתכנון ובניה, הוחלט להשבית באופן מלא את פעילותן של הועדות המקומיות לתכנון ובניה, והחל מיום א' לא תתקיים כל פעילות בכל יחידות ההנדסה בעירייה.

בהודעה שהוציא פורום ה-15, נאמר כי חוק ההסדרים שהממשלה מקדמת בימים אלה באופן דורסני וחסר תקדים, יפגע קשות בסמכויותיו וביכולותיו של השלטון המקומי לבצע את תפקידיו, לנהל את ערי ישראל, ולתת שירותים לאזרחים ולתושבים. "לפיכך, ובהתאם להחלטת מליאת ראשי הערים של פורום ה-15 (הערים העצמאיות בישראל), היה והממשלה לא תסיר מהצעת חוק ההסדרים את פרק הלאמת הארנונה, פרק התשתיות הלאומיות ופרק התכנון ובניה, לרבות עצירת הפגיעה בהגנה על הסביבה והבריאות, ישביתו ערי פורום ה-15 באופן מלא את פעילותן של הועדות המקומיות לתכנון ובניה, לרבות פעילות התכנון והרישוי, החל מיום ראשון הקרוב ועד להודעה חדשה".

  

הפורום הודיע כי אם הממשלה תמשיך בקידום פרקים אלה, יוחרף המאבק לתחומים נוספים, לרבות השבתת מערכת החינוך בערים.

עיריית אשדוד, הנמנית על ערי פורום ה-15, מציינת כי מדובר במאבק צודק נגד חוק ההסדרים אשר יפגע קשות ברשויות בישראל ובציבור התושבים (מצ"ב נייר העמדה המפורט של פורום ה-15). על כן, החל מיום ראשון (19/3) לא תתאפשר כניסה לבניין העירייה. תושבים וגורמים המעוניינים לקבל שירותים מיחידות ההנדסה, מתבקשים שלא להגיע לעירייה.

כמחווה ועל מנת למזער פגיעה בתושבים שענייניהם היו צריכים להידון בוועדת תכנון ערים הקרובה, הוחלט להקדים את דיוני הועדה להיום (יום ה', 16/3).

בעירייה מבקשים את סליחת הציבור על אי הנוחות ומבהירים כי המאבק ביסודו נועד לשמור על התושבים ועל המשך פיתוחן של הערים בישראל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*