לא מפתיע: ״הגלגל הענק״ לא יפעל בשבת!

לא מפתיע: ״הגלגל הענק״ לא יפעל בשבת!

אם חיפשתם את מסמר הקבורה האחרון לתיירות באשדוד קיבלתם אותו בענק… בגלגל ענק. לא ניכנס עד כדי כך לעומק ונשאל על סימן השאלה של הזוכה במכרז והקשר שלו להפעלת אטרקציות תיירותיות ייחודיות, נשאל דווקא על הרצון של ״תיירות אשדוד״ להפוך את אשדוד לעיר תיירות מהשורה הראשונה כשהממונה עליה הצהיר מעל לכל במה שהאטרקציות שיקים תהיינה כולן פתוחות בשבת.
אז הנה עוד הבטחה יורדת לטימיון ומי שבנה על סיבוב עם הילדים בשבת לגלידה וקצת גלגל ענק שיחשוב שוב.

אשדוד שוב נופלת לפוליטיקה וככל הנראה במתכונת הזאת לא יצליחו בעיריית אשדוד להתגבר על המכשול הפוליטי שנקרא ״סטטוס קוו״, מה שאומר שהעיר יכולה להכפיל את עצמה מבחינת תושבים ועדיין, כמות אטרקציות חדשות וההיצע שהעיר מציעה לציבור שאינו דתי היא 0.

אשדוד עדיין שבויה בקונספציית רבנים שמחליטים בחדרי חדרים מי יקבל ברכת הצלחה, טום בן זקן, שזכה במכרז להקמת הגלגל המדובר ואמון על הפעלתו בחוף לידו, הגיע לקבל את ברכתו של רב העיר הרב חיים פינטו, לאחר שהודיע על כוונתו לסגור את המקום בשבת.

בן זקן מבחינתו מגבה בעובדה שלא היתה לו כל כוונה מלכתחילה לפתוח בשבת, מה שכביכול מנקה את חברת תיירות אשדוד שלעולם לא תצליח להסביר למי שיש היגיון למה היא לא מפעילה את זה בעצמה או קובעת תנאים מקדימים שאחד מהם יהיה הפעלה בשבת.

בינתיים, אשדודים ימשיכו לעזוב בכל שבת בחיפוש אחר אטרקציות ייחודיות בערים שכנות ומה שהיה הוא זה שיהיה.

בזמן שנבנו עשרות נכסים לציבור אחד, ציבור שלם, שהוא הרוב הדומיננטי אך גם האדיש, לא זוכה לחידושים או לאטרקציות עירוניות חדשות בתחום התרבות והפנאי שפועלות בסופי שבוע.

היות ואשדוד איבדה מזמן את הסיכוי להתמודד על תיירות חוץ בינלאומית הסיכוי היחיד היה לנסות ולהיאבק על תיירות הפנים. עם כל הכבוד לשיפוץ המצודה אשדוד רחוקה מלעניין תיירים ישראלים בסופי שבוע, הגלגל הענק על שפת הים יכל באיזושהי דרך להעיר את העיר מתרדמתה, וזאת למרות שבסטטוס קוו קו החוף חופשי מלשמור שבת, כך גם כל המעטפת העירונית, אך היכולת של הפוליטקאים החרדים וכוחם הלא פרופורצינאלי במועצת העיר מונעת, וככל הנראה תמנע גם בעתיד פתיחה של מיזמים עירוניים אטרקטיביים וייחודיים.

יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני הגיש השבוע שאילתא לראש העיר ובה שאל וביקש לקבל הבהרות לגבי 4 נושאים:

  1. האם ההחלטה להוצאת הביצוע מרשות החברה לגורם חיצוני התקבלה כדין?
  2. האם לא ראוי, כי יקבעו תנאי סף מינימליים לענין ניסיון קודם של הפעלת גלגל ענק (כדוגמת הגלגל בלונדון)?
  3. האם חברת חופית קיבלה הערכת שווי של מחיר השכרה של אותם שטחים יקרים על חוף הים, קודם שנקבע מחיר ההשכרה המינימלי והמגוחך?
  4. האם באיזשהו שלב, ידעת ו/או הבעת את הסכמתך על כוונת החברה להוציא את המכרז לגורם חיצוני? הרי יש באפשרות העיריה להוציא מכרז, ויתכן בדרך טובה יותר.

תשובה רשמית טרם התקבלה

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*