משחה אשדוד לשימור הדולפינים

משחה אשדוד לשימור הדולפינים

ברשות הספורט החליטו השנה לקיים משחה במים פתוחים, אבל לא עוד משחה שבו רק התוצאה קובעת אלא עם עם מסר והעלאת מודעות לדולפין המצוי שנמצא בסכנת הכחדה וחי בעשור האחרון בסביבת חופי ניצנים. המשחה יתקיים ביום שישי, 12 במאי 2017 בשעות הבוקר.

הדולפין המצוי common dolphin, אחד הדולפינים היפים ששוחים דרך קבע בחופי ישראל. הדולפין המצוי נמצא בסכנת הכחדה בים התיכון ולשמחתנו מקיים אוכלוסיים קטנה של כ– 50 דולפינים כולל גורים קטנים באזור אשדוד באופן קבוע. ממש תושב אשדוד והסביבה. נצפה בעיקר במים רדודים בעומקים של 20-30 מטר.

הדולפין המצוי חי בלהקות גדולות של עשרות עד מאות פרטים באוקיינוסים השונים. ניזון מדגים מתלהקים שחיים בגוף המים כגון : סרדינים ואנשובים.  דולפין באורך ממוצע של 2.5 מטר ומשקל של כ 150 קילו.

אביעד

הדולפין המצוי – צולם סמוך לחופי אשדוד ע״י עמותת מחמל״י

את שיתוף הפעולה מקיימת רשות הספורט עם עמותת מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל), הפועלת לשימור היונקים הימיים וסביבתם, העמותה הקימה השנה מרכז חינוכי בשם ״מרכז הדולפין והים״ בבית הספר אורט קציני ים אשדוד. במרכז מתבצעת פעילות חינוכית לתלמידי אשדוד והסביבה בנושאי ים יונקים ימיים ושימורם.

ב״משחה אשדוד לשימור הדולפינים״ יתקיימו 3 מקצים: האחד עממיושני מקצים תחרותיים, ההרשמה לתחרות תתבצע החל מעוד כמה ימים באתר האיטרנט shvoong.

דיווחים על האירוע אוןליין ניתן לקבל באופן שוטף בדף הפייסבוק ״רשות הספורט העירונית״

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*