לומדים ג'יו גיטסו עם אלוף ישראל

לומדים ג'יו גיטסו עם אלוף ישראל

אלן סורמונט (25) מאשדוד עוסק בג'יו גיטסו מזה כתשע שנים. הוא חבר נבחרת ישראל, מתחרה בתחרויות בחו"ל, זכה במקום חמישי באליפות העולם, זכה במקום השלישי באליפות אירופה, אוחז בתואר אלוף ישראל בשלוש השנים האחרונות ברצף ומדריך בעצמו מזה כארבע שנים. בשיתוף פעולה עם רשות הספורט העירונית באשדוד יחל בקרוב ללמד ג'יו גיטסו בעיר ומבטיח מקצועיות ואלופים עתידיים

מתי התחלת להתאמן?
"כשהייתי בן עשר התחלתי להתאמן בג'ודו במקסיקו. בגיל 17 עליתי עם אחי הגדול לישראל במטרה לעדות צבא ולחזור. בני המשפחה החליטו לעלות גם הם יחד איתנו ומאז אנחנו בארץ- באשדוד. למדתי בפנימיה בכפר סילבר ונכנסתי לתוכנית "נעלה" שתומכת בעולים חדשים- שעות אולפן, עזרה בלימודים ועוד… הגיע לשם מאמן בשם אריאל אברג'יל והעביר הרצאה בנושא הג'יו גיטסו ולאחריה הזמין אותנו לאולם להתאמן איתו. הלכתי יחד עם חבר מתוך סקרנות ועשיתי קרב מול המאמן ומאז ממש נכנסתי לתחום".

המאמן כבר בהיכרות הראשונה עם סורמונט הבין שמדובר בלוחם, כיוון שהוא להבדיל משאר הנערים שהגיעו לאימון לאחר ההרצאה, המשיך לדרוש ניסיונות נוספים בקרבות מולו, על אף שהמאמן ריתק אותו פעם אחרי פעם. כבר במפגש הראשון נוצר שיתוף פעולה בין המאמן שזיהה את הפוטנציאל של סורמונט והוא החל להתאמן מידי יום בבת הדר.

1

קצת על ג'יו גיטסו:
המטרה היא לנצח קרב בניקוד/ הכנעה ולפי זמן. הקרב מתחיל בעמידה ועובר לריתוקים/ בריחים/ חניקות על הקרקע כשהמטרה לנטרל את היריב עם מינימום פגיעה פיזית ומקסימום אפקט. יש הגבלה של זמן לקרב שמשתנה לפי הגילאים- ממוצע של 6 דקות לקרב (יש קרבות של 10, 20 ואפילו 60 דקות או עד הכנעה) ללא הגבלה של ניקוד בעוד הכנעה נחשבת ל"נוק אאוט".

לא קשה לעבור מאמנות לחימה אחת לאחרת?
"התאמנתי בגודו 8 שנים במקסיקו- התחלתי בענף בהשראת אבא שלי- פסקל שהתמודד באולימפידה במונטריאל בשנת 76'. ממש רציתי להתגייס לצבא ושירתי במשך שלוש שנים כלוחם ומפקד פלח"ן גבעתי. במהלך הצבא לא התמדתי באימונים אבל המאמן אברג'יל היה דואג שאעשה לפחות אימון אחד בסופ"שים בהם הייתי חוזר הביתה וכך אחרי הצבא עשיתי קרוס מדריכים והתחלתי לאמן בפתח תקווה אצל משה רובינוב- שהיום הוא גם המאמן שלי".

ההתמדה שבאה אחרי השירות הצבאי בג'יו גיטסו מבחינתו של סורמונט הניבה פירות והוא החל לזכות בתחרויות רבות וכך נכנס לנבחרת ישראל, בה חברים כ- 11 לוחמים- 4 נשים ו- 7 גברים. לימים, לקראת אליפות העולם שהתקיימה בפולין החליט לפנות לגיוס המונים דרך "הדסטארט" והצליח להשיג עשרת אלפים שקלים.

אלן-1

מבין כל אמנויות הלחימה הקיימים, למה תמליץ למישהו להתאמן דווקא בג'יו גיטסו?
"זה ספורט קל להבנה יחסית ומאוד דינמי, ניתן להשתלב וללמוד אותו בכל גיל, כמובן שאם בונים על קריירה תחרותית עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם. מעבר לזה בתורת הלחימה לכשעצמה יש המון למידה על שליטה עצמית, כבוד, הישגיות ובתחום הג'יו גיטסו הדגש הוא פשטות כשלכל הלוחמים בתחום יש מטרת על אחת והיא לקדם את ענף הספורט- ברגע שמבינים מה זה מבינים שמדובר במשפחה- וזה אחד הדברים שהכי סוחפים אנשים".

יורם אסרף, מנכ"ל רשות הספורט אמר: "העיר אשדוד מאפשרת ונותנת את מירב האפשרויות להתפתחות הספורט בכל ענפיו באחרונה אנו עדים להתפתחות משמעותית של אומנויות הלחימה ולהישגים אישיים בדרג הגבוה למתחרים באשדוד ענף הג'יו ג'יטסו מתפתח בצעדי ענק יש בו התעניינות רבה והענף נמצא בצמיחה. אני שולח את ברכת ראש העיר והמשנה לראש העיר המסייעים ותומכים בכל ענפי הספורט בעיר כחלק מתכנית שנתית וחזון ראש העיר".

ביום שני, 6 במרץ יפתח מועדון הג'יו גיטסו החדש של אלן בעיר אשדוד במרכז הקהילתי בית לברון ברובע ו' בעיר. ביום שישי, 3/3 כולם מוזמנים להגיע לשיעור ניסיון- אימון משותף פתוח לקהל שיתקיים בין השעות 12.00-14.00 בנוכחות לוחמים מרחבי הארץ שיקיימו במקום קרבות ראווה. האימונים יתקיימו פעמיים בשבוע בימים שני וחמישי בין השעות 18.30-21.30 לקבוצות גילאים שונות. לפרטים- טל': 050-2417308

לעמוד העסקי בפייסבוק: https://www.facebook.com/1loboteam/

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*