ד"ר אלי נכט עושה לנו כבוד באוקראינה

ד"ר אלי נכט עושה לנו כבוד באוקראינה

קו אשדוד-קייב: ד"ר אלי נכט מאשדוד עושה לנו כבוד באוקראינה.

מה משותף בין נשיא אוקראינה, שגריר סומליה, נשיא קזחסטן וד"ר אלי נכט מאשדוד? כולם כך מסתבר, זכו בעיטור מטעם אוקראינה על תרומתם המשמעותית ליחסים הדיפלומטיים עם הממשלה בקייב

הפעיל הפוליטי האשדודי אלי נכט מוכר בזכות פעילותו המקומית והארצית כנציג מטעם העולים יוצאי ברית המועצות בפורומים ציבוריים שונים אבל השבוע הוא רשם עליית מדרגה לתחום הבינלאומי. זאת לאחר שהרשויות באוקראינה העניקו לנכט את אות עיטור דרגה 3 ע"ש איוואן סירקו, האוטמאן הבלתי מנוצח.

a02

בדברי ההסבר להחלטה על הענקת האות צויין כי ד״ר אלי נכט פעל ופועל רבות לחיזוק הקשר בין אוקראינה לישראל, בין היתר באמצעות ארגון תחרות אגרוף בין אוקראינה לישראל (בה אגב הובסה ישראל 5-1) ארגון עצרת משותפת עם הרב הראשי של דניפרופטרובסק, שמואל קמיניצקי, כנגד טרור בזמן מבצע צוק איתן, סיוע לבתי יתומים ונכים הנמצאים באוקראינה ועוד.

בין האישים שזכו בעבר לאות דומה ניתן למנות את שגריר סומליה למדינות בריה״מ, מוחמד חנדולה, נשיא קזחסטן נורסולטן נזארבייב, אלוף העולם באגרוף, ולדימיר קליצ׳קו, שר התרבות והאומנות של אוקראינה בוגדן סטופקה ונשיא אוקראינה לשעבר ליאוניד קוצ׳מה.

אלי נכט מסר בתגובה, "פעילות פוליטית ציבורית נעשית כמובן מתוך תחושת שליחות אבל תמיד נעים לזכות להכרה. שמחתי לקבל את האות כאזרח ישראלי וכולי תקווה שנוכל להמשיך ולסייע בקידום משמעותי של הקשר עם אוקראינה לטובת האינטרסים החיוניים של ישראל".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*