540 דירות פחות במתחם טו׳

540 דירות פחות במתחם טו׳

עוד מאבק אזרחי מניב פירות, המתחם הבעייתי שהוציא מאות מתושבי הרובע למאבק הכולל עתירות בבית משפט, הפגנות ובעיקר מחאות פוליטיות ברשתות החברתיות.

לא מעט אנשים ירימו גבה לגבי ההסכמות שהושגו ולמה לא יכלו להגיע להבנות הללו מלכתחילה ובכך למנוע לא מעט עוגמת נפש לתושבים ומשברים פוליטיים לראש העיר, שזה הדבר האחרון שהוא היה צריך בשנת בחירות.

יש כמה טיעונים, הבולט שבהם הוא עניין הרווח הפוליטי שנעשה על הפרשת הסכם הגג ברובע טו׳, גם הלן גלבר ואלון חסן מהאופוזיציה שלקחו את הובלת המאבק ובכך הפכו את העניין מאזרחי לפוליטי, גם כצנלסון הצטרף בתמיכה ולסרי לא יכל להעניק להם ניצחון במתכונת הנוכחית. הזמן שעבר הרחיק את הפוליטיקאים ולסרי גם הבין שפיתרון יצירתי ירגיע את הרוחות בראש ובראשונה ויקרב אליו לא מעט מתושבי הרובע שהיו תומכיו עד לפני הפרשה.

המתחרים בוודאי לא אוהבים את ההחלטה של יחיאל, מדובר בביצת זהב פוליטית עליה בנו המתחרים בקמפיין מול תושבי הרובע. לסרי יצטרך לעשות עוד כמה מהלכים כדי שההחלטה תחלחל לתושבים ויחזרו יחסי האמון.

תגובתה של הלן גלבר להחלטה על רובע טו:

״יש מאבקים שלא נגמרים כל כך מהר. אבל משנים כיוון . המאבק של ועד ט"ו שנלחמתי בנחישות לצידם מהרגע הראשון משנה כיוון. זה עוד לא נגמר. אנחנו מכירים את לסרי. מכירים את ג'קי. יודעים בוודאות שאם לסרי בטעות ינצח את הבחירות הוא יתהפך שוב. תמיד הוא יעדיף את חבריו הקבלנים על האינטרסים של התושבים.

הסיכוי היחיד שהבנייה ברובע תצומצם היא שלסרי לא יהיה ראש העירייה.
אמשיך להילחם לצד ועד ט"ו כמו בשאר חלקי העיר בעד התושבים ונגד לסרי וחבריו שלא יודעים גבול לתיאבונם. בסוף ננצח.ײ

תגובתו של עופר צחר, חבר הנהלת רובע טו׳:

אני מברך על הישג אדיר להנהלת טו׳ !!!

הנהלה שבמשך יותר משנה נאבקה על הזכות לשמור על צביון הרובע ונלחמה בהחלטה חסרת ההגיון לבנות מגדלי בטון בלב הרובע, אירגנה מחאות, עתרה לבית המשפט, נכחה בישיבות המועצה והפגינה נחישות בלתי מתפשרת.

השאלות שנשאלות הן רבות:

  • מדוע לקח יותר משנה לראש העיר להקשיב לתושביו? מדוע דווקא עכשיו?
  • האם הפעם ראש העיר יעמוד בהבטחתו? שהרי שנה שעברה ניתנה הבטחה דומה והופרה בגסות.
  • האם היה הכרחי להפוך את חיי תושבי הרובע לסיוט מתמשך ולגרום להם להוציא מאות אלפי שקלים לטובת המאבק ???

אני מודה להלן גלבר שפעלה בנחישות וללא לאות למעננו ויש לה מניות בהישג חסר התקדים. מודה גם לאלון חסן ולחברי מועצה אחרים שתמכו בנו.

תגובתו של ד"ר אלי לחמני, יו"ר סיעת "אשדוד תנצח":

״לאחר החלטת ראש העיר להוריד את מספר יחידות הדיור שייבנו על השטח הירוק ברובע ט"ו:"אני לא מאמין ליחיאל לסרי! מדובר בזיגזג של ראש העיר הנוהג להפוך ולשנות החלטות בתקופת הבחירות למראית עין בלבד. אני מבקש מתושבי רובע ט"ו: המשיכו במאבק מפני שיום לאחר הבחירות אתם עשויים לגלות ש-750 היחידות שאושרו במועצת העיר יגדלו ל-1,200 יחידות, הרי זה מה שהוא הבטיח בישיבה מול כל חברי המועצה. מה השתנה???

אני שב ומדגיש: מדובר בשטח ירוק שאינו מיועד לבנייה ולכן אסור שתיבנה בו אפילו יחידה אחת! גם בניית 200 דירות באזור שאינו מיועד לכך פוגע בצביון השכונה. לאורך כל הדרך התנגדתי לבניה בשטח זה – יש לשים לב היטב מי התנגד ומי הצביע בעד. שימו לב כמה החלטות קיבל ראש העיר וכמה מהן הוא החליט לשנות באווירת הבחירות.

אני קורא לתושבים: שלא יעבדו עליכם!! ראש העיר לא יציב וזוהי עובדה. הוא עשה זאת במחאת השבת, הוא עושה זאת כעת עם הבניה ברובע ט"ו – יום אחרי הבחירות, אם חלילה ייבחר מחדש, הוא יחזור בו מכל השינויים וההחלטות שקיבל לאחרונה.

אני מאמין שהתושבים לא טיפשים, שבדומה לי, אינם מאמינים לו – ויותר מכך, יום לאחר היבחרי אני מתחייב לבטל את ההחלטה האומללה הזו לחלוטין".

00

פרסום ממומן:

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

תגובה אחת

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*