2 הפגנות, לא כוחות – הקרע הגיע לעיר

2 הפגנות, לא כוחות – הקרע הגיע לעיר

כמה דברים מוזרים קרו במוצ״ש באשדוד, אחד מהם מפחיד. לראשונה ובאיחור לא אופנתי הצטרף המחנה הימני של העיר הימנית למחאה, אך אם מישהו היה מרים רחפן לאוויר (וסביר להניח שמישהו הרים), הרחפן עצמו היה מסרב להאמין שהטא מרחף מעל עיר שנקראת אשדוד. ההפגנה נגד הרפורמה כללה במקרה הטוב פי 10 מכמות מפגיני תומכי הקואלציה או יותר נכון יהיה להגיד תומכי נתניהו.

רחבת העירייה התמלאה אתמול וממשיכה בקצב הגידול, ההערכות השונות מדברות על בין 6000 ל-10,000 מפגינים, מה שבטוח, זו ההפגנה הגדולה ביותר שראתה העיר אשדוד מאז ומעולם ומשום מה נראה לי שזו לא המילה האחרונה שיש לאשדוד להגיד.

אשדוד היתה עד אתמול מוקד פרוביזורי של הפגנות, לא מעט מהמפגינים שהיו נוסעים לקפלן מידי מוצ״ש מצאו אתמול נחמה בלוקיישן האשדודי, הבמה שהוקמה, שידרוג מערכת ההגברה והגעתו של יאיר לפיד היו תעודת הכשרות והפיכתה של אשדוד לאלטרנטיבה איזורית לכל המפגינים.

מארגני המחאה, אלה שנותנים מזמנם ומרצם בינהם: דויד אסייג, נורית טופז, רוני סאיג ואחרים יכולים להיות מאוד מרוצים מההישג של אתמול, החשש מפני הפגנת נגד שתאפיל עליהם התבדתה כבר בתחילת הערב עם יציאת השבת.

 

ההפגנה הגדולה בתולדות העיר אשדוד

 

בין הנואמים כאמור היו:

  • יו״ר האופוזיציה, חכ יאיר לפיד, יש עתיד.
  •  ד״ר יוסי ביילין, שר המשפטים לשעבר.
  • מהרטה ברוך רון, סגנית ראש עיריית ת״א לשעבר.
  • אמילי מואטי, ח״כ לשעבר מפלגת העבודה.
  • פרו״פ יזהר אופלטקה, בית הספר לחינוך ומנהיגות, אוניברסיטת ת״א וסגן ראש העיר גבעתיים לשעבר.
  • רונן צור, אסטרטג ויועץ תקשורת.
  • ד״ר רועי אלקבץ, תת אלוף במיל, ממובילי מחאת המילואימניקים.

 

ההפגנה הנגדית. מפתיע

 

אז מה מפחיד אתם שואלים?

השנאה. הקיטוב. משני צידי הכביש, בעיכר העיר, בגן העיר, איפה שכולם ישבו יחד לשתות קפה ואולי אפילו אחרי, בני אותה עיר מפוצלים, שונים ונראים כמו עמים אחרים. 3 נערים שהצליחו להגיע לזירת האירוע מכיוון קניון סי מול נתפסו ע״י כל משטרתי עם כיסים מלאים בביצים אותם התכוונו להשליך על המגינים. פרט שנעלם מעיני כל ויכל להתסיס את האירוע מכלום… עשרות הודעות שקיבלנו על קריאות נאצה, השפלות וקללות לעבר מארגני ההפגנה בזמן שקיפלו את הציוד עם תום ההפגנה.

אשדודים, שמחר ייפגשו בקופת חולים, באוטובוס, ברכבת, או בקניון מרעיפים שנאה ורעל אחד לעבר השני כאילו מדובר באויבים. אני שעמדתי מהצד בהיתי במצב כלא מאמין שמדובר בעיר שלי, מכיר אנשים, מחבק אנשים משתי ההפגנות ולא מבין מי נכנס לי באמצע ומנסה להפריד ביננו. בכל מערכת בחירות אני מדבר על היום שאחרי וכמה לא שווה להסתכסך בגלל תמיכה פוליטית לצד זה או לצד אחר.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*