104 הנדסאים חדשים במכללה להנדסאים וטכנאים של מקיף ה'

104 הנדסאים חדשים במכללה להנדסאים וטכנאים של מקיף ה'

"אני שמח מאד לחגוג את הצלחתכם – 104 בוגרים, מתוכם 20 הנדסאי חשמל ו-84 הנדסאי אלקטרוניקה ויותר מ-2000 בוגרים מאז הקמת המכללה, אין יום שבו אנחנו לא משתבחים בכם, בהצטיינותכם ובהצלחתכם", כך ציין השבוע שלומי פייער, מנהל מקיף ה' אשדוד בטקס הענקת הדיפלומות שהתקיים ביום חמישי האחרון.

בטקס בהשתתפות ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי , ראש צוות עובדי ההוראה במכללה- דוד דבדה, מנהל המקיף לשעבר- יעקב לוי, מורים, בוגרים ובני משפחותיהם, מנהל המקיף ציטט את דבריו של הפסיכולוג האמריקאי B.F. Skinner שאמר פעם ש"השכלה היא מה שנותר כאשר כל מה שנלמד כבר נשכח". ההשכלה שאנו מנסים להקנות איננה מרוץ אחר הידע, כי אם חיפוש מתמיד אחר ההבנה. ההשכלה איננה היכרות עם "חומר" כלשהו, כי אם תשוקה אל חומר בלתי מוכר".

אחד הבוגרים אור עזרא, זכה במקום הראשון בתחרות פרויקטים ארצית, לפרויקט לעזרה לאנשים עם בעיות לחץ דם ודופק.

המכללה להנדסאים וטכנאים של מקיף ה' אותה הקים המנהל הקודם של ביה"ס יעקב לוי, חוגגת השנה 25 שנות עשייה. המכללה מכשירה מסיימי י"ב לטכנאים והנדסאים במקצועות האלקטרוניקה מחשבים והחשמל. בוגרי המכללה זוכים לשרת במקצועות אותם למדו, חווים שרות משמעותי, מעניין ומאתגר ורוכשים ניסיון, אשר מהווה קרש קפיצה להתפתחותם המקצועית בהווה ובעתיד.

לפני כ 15 שנים פרש חייל האוויר את חסותו על המכללה.  בוגרי המכללה בכללותם מגויסים לחיל זה משרתים ביחידות פיתוח, בסוללות כיפת ברזל ובמגוון מקצועות נוספים הנותנים שרות לטייסות בחיל.

לפני כשנתיים התווסף מסלול נוסף בחסות חייל התקשוב העוסק בטכנולוגיה ומוביל את מהפיכת המידע בצה"ל.  בוגרי המכללה במקיף ה' עוסקים בטכנולוגיות של לוחמה אלקטרונית, בהצפנה ואבטחת מידע ובכך תורמים לביטחון המדינה.

"הגעתם אלינו מהוססים אך סקרנים וחדורי מוטיבציה", נזכר בנוסטלגיה ראש צוות עובדי ההוראה דוד דבדה והוסיף: "במהלך שנתיים אינטנסיביות של לימודים, מבחנים, מעבדות ופרויקט גמר, רכשתם השכלה, מיומנויות מקצועיות, חברויות חדשות תוך חוויה לימודית מהנה. כיום, אתם משרתים בצה"ל בתפקידי מפתח ומייצגים אותנו, את מקיף ה' ואת עירנו אשדוד בכבוד ובמקצועיות, יישר כוח לכם על הרצינות והאחריות שאתם מפגינים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*