רני רביבו: "אין ספק שנולדתי מחדש״

רני רביבו: "אין ספק שנולדתי מחדש״

רני רביבו (45), תושב יבנה ועובד בחברת 'סי פורט' באשדוד כאחראי מחלקת חשמל, נשוי ואב ל- 5 ילדים, הגיע לאחרונה ליחידה לטיפול נמרץ בית החולים קפלן כדי להודות לצוות הרפואי שהציל את חייו. לפני כשלושה חודשים, לקראת סוף יום העבודה, הוא חטף דום לב חריף ביותר ומסכן חיים והתמוטט על הרצפה בכניסה לבניין כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. פעולת החייאה מהירה של איש איחוד הצלה וצוות מד"א ע"י מתן שוק חשמלי בעזרת מכשיר הדפיברילטור השיג שליטה על פעילות החשמלית של הלב והציל את חייו. הוא הועבר במצב קשה ביותר עם כשל רב מערכתי ליחידה לטיפול נמרץ כללי וצוות היחידה המשיך להילחם על חייו במהלך 11 ימי אשפוז (!) עד שחל שיפור הדגרתי במצבו. הוא התעורר וחזר להכרה מלאה ללא  נזק נוירולוגי והתייצב מבחינת  מערכות הגוף. הוא חזר לצוות בקפלן להגיד – תודה !

רני הכיר את כולם ביחידה לטיפול נמרץ. "אני זוכר את עצמי מתעורר ורואה רופאים ואחיות לאחר שלא נתנו סיכוי בתחילת הדרך וכבר הזעיקו את המשפחה. ומאז אני בתהליך שיפור ניכר", הוא מספר. "אני אסיר תודה לאנשים שטיפלו בי בשטח, ביניהם איש איחוד הצלה וצוות מד"א, בעזרת מכשיר הדפיברילטור שאפשר פעולת החייאה ראשונית מתקדמות הכוללות מכת חשמל". רני העביר חוויות ממהלך אשפוזו הארוך עם הצוות הרפואי בקפלן והודה בחום לכל אחד ואחת באופן אישי. 

ד"ר גליה קארפ, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ בקפלן, אמרה כי רני התקבל ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים קפלן לאחר החייאה בשל פרפור חדרים שהנו מצב חריף ומסכן חיים. "מדובר בהפרעת קצב הגורמת לאי סדירות בפעולת הלב. הדבר מוביל לפגיעה קשה באספקת הדם לגוף וללא התערבות מוביל למוות. לאדם העובר פרפור חדרים אין דופק מכיוון שקיימת ירידה משמעותית באספקת הדם לגוף. הטיפול היעיל בהפרעת הקצב הינו מתן שוק חשמלי בעזרת דפיברילטור. השוק החשמלי משתק את כלל הפעילות החשמלית של הלב ומאפשר לקוצב הראשי שנמצא בלב לשוב ולשלוט על קצב הלב", היא מסבירה.  "עם קבלתו לבית החולים קפלן הוא עבר בירור לבבי ראשוני והועבר להמשך טיפול וייצוב במסגרת היחידה לטיפול נמרץ כללי. במהלך הימים הראשונים ביחידה החולה במצב קשה ביותר ומציג כשל רב מערכתי והוא נזקק להתערבויות מרובות על מנת לייצבו ולהציל את חייו. במהלך 11 ימי אשפוזו ביחידה חל שיפור הדגרתי במצבו. הוא התעורר וחזר להכרה מלאה ללא כל נזק נוירולוגי והתייצב מערכתית". אנחנו כצוות מטפל מאד התרגשנו מהביקור שלו אצלנו ומהחלמתו המלאה. 

חשוב להדגיש כי הטיפול הראשוני המהיר שקיבל בשטח – המענה הראשוני של העוברים והשווים אשר קראו למד"א, הכונן של מד"א אשר פתח בפעולות החייאה ראשוניות וההגעה המהירה של צוות מד"א אשר המשיך פעולות החייאה מתקדמות הכוללות מכת חשמל בעזרת דפיברילטור – הן שקבעו את המהלך החיובי שלו. תודות לטיפול הרפואי המהיר חייו ניצלו .

רני אומר בהתרגשות: "מדובר במלאכים בלבן בקפלן. תדביקו להם כנפיים. התובנות שלי מהאירוע הזה הן לחיות את הרגע וליהנות מהמשפחה כי לא יכול לדעת מה יקרה אף פעם. אני ממש נולדתי מחדש ואין ספק שראש השנה הזה ההרגשה תהיה שונה. אני עדיין לא יודע אם אשב השנה בראש השולחן או בסלקל…".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*