קושמרו ג׳וניור – כבר מזמן לא רק הבן של…

קושמרו ג׳וניור – כבר מזמן לא רק הבן של…

קבוצת "הפועל אשדוד" משחקת בליגת העל ברציפות מזה כשלוש שנים ובקרוב תתחיל העונה החדשה- רגע לפני יתקיים משחק "גביע איגוד השופטים" בקרית אונו ביום שישי הקרוב 01.09 בשעה 16.00 ולאחר מכן המשחק הראשון של הליגה יהיה מול אותה הקבוצה בקרית אונו (משחק חוץ) ביום שני 25.09.

האולם בו מתקיימים משחקי הבית של הקבוצה הוא במקיף ט'. הקבוצה מונה 18 שחקנים בגילאים 17-35 כשפועל על המגרש משחקים 7 שחקנים כולל השוער. שישה שחקני שדה ושוער, סך הכל 14 שחקנים על המגרש כאשר המטרה היא להבקיע שער- כמובן רק באמצעות הידיים.
ההרכב משתנה, בדרך כלל השחקנים הזרים פותחים כל משחק ובמהלכו מתבצעים חילופים ומשתלבים השחקנים הישראלים.

קושמרו3

משחק הכדוריד אורך כ- 60 דקות ומחולק לשתי מחציות של חצי שעה. כל מאמן יכול לקחת שלושה פסקי זמן בכל המשחק ורק שני פסקי זמן במחצית- לשינוי אסטרטגיות, שינויי מומנטומים וכו'. בכלל, מדובר במשחק מאוד דינמי, פיזי ואפשר לומר אגרסיבי מעט, כמובן שהכל באווירה ספורטיבית.
העונה יאמן את הקבוצה אולג בוטנקו, זאת לאחר וובה זייקמן אימן במשך של חמש עונות.

עונה נמשכת כעשרה חודשים, השחקנים מקיימים בין 6-7 אימונים באולם ובחדר כושר במקביל ללא קשר למשחקים עצמם. משחק מתקיים פעם בשבוע ולעיתים רחוקות מתקיימים שני משחקים בשבוע אחד.

בקבוצה יש ייצוג הולם של שחקנים בני העיר אשדוד- האחים ישראל ויוסי ביטרמן, נתנאל מלול שהוא גם הקפטן, אדיר כהן- הבן של שלום, מנהל הקבוצה, אסף בן גוזי, ארבעה נערים שעלו השנה לקבוצה הבוגרת מהנוער וכמובן- עמרי קושמרו.

קושמרו2

עמרי הוא מרכז הקבוצה, מה שנחשב למי ש"מאמן על המגרש"- מנהל ומרכז את ההתקפה על המגרש- מפני שיש הרבה רעש יחסית במהלך המשחק עמרי הוא החוט המקשר בין המאמן לשחקנים על המגרש.

איך זה להיות הבן של?
"כשהייתי צעיר יותר ניסיתי דברים אחרים כמו כדורסל, כדורגל וקפוארה אבל בסופו של דבר זה היה "מכתוב" ונכנסתי לקבוצה. אבא שלי לא מתערב לי בכלום ולהפך, הוא לא אחת מקשה עליי יותר מתמיד. מרגיש שאני צריך להוכיח את עצמי יותר משאר השחקנים. עושים כל הזמן השוואות ביני לבין איך שאבא שלי היה משחק- היה בנחרת ישראל ולקח אליפות כששיחק בהפועל רמת גן".

אתה משחק ארבע שנים בקבוצה הבוגרת של אשדוד. לא חשבת לעבור לקבוצה אחרת?
"הצעות לעבור לקבוצות אחרות תמיד מגיעות למספר שחקנים, בעיקר הטובים מן הסתם. לפני העונה הזו קיבלתי שלוש הצעות שונות אולם בחרתי להישאר בהפועל אשדוד כי מבחינתי זה הבית ולא רק- השחקנים בקבוצה באשדוד הם כולם משפחה אחת גדולה. כשמגיעים אלינו שחקנים ישראלים מערים אחרות וזרים, רק אז הם מרגישים מה זה בית ומבינים את החיבור שיש פה באשדוד".
"בעונה האחרונה היה שחקן זר מסרביה בשם טיאומיר דודר שקעקע על הזרוע שלו את השמות של יוסי, ישראל ושלי באנגלית. אירחנו אותו בארוחות שישי ובחגים והוא עשה את זה כסוג של הוקרה שהיינו מופתעים ממנה לגמרי".

קושמרו4

כל אחד יכול להיות שחקן כדוריד?
"אם בכדורסל יש ביקוש לגובה, בכדורגל ליכולת פיזית, מבנה וזריזות מלבד טכניקה וכישרון, בכדוריד לא סוגרים את הדלת לאף אחד. מה שקובע זו נחישות, התמדה ורצון ללמוד. ההמלצה היא כמו בכל ענף אחר- להתחיל מגיל כמה שיותר צעיר, כבר בגילאי 9-10".

מאמן בעצמו את הדור הבא
קושמרו עשה קורס מאמנים בווינגיט ומאמן ילדים בכיתות ג'-ו' והשנה גם את כיתות ז'. העבודה עם הילדים נותנת בעיקר סיפוק ולמידה- איך לגשת לילדים שונים ועל עצמו, התמודדות עם מצבים שונים.

נבחרת ישראל
הוא שיחק בנבחרת ישראל בקדטים, נוער, עתודה ועכשיו בנבחרת הבוגרת, מאז היה בן 16. בנבחרת הוא מייצג את אשדוד ומשחק במקומות שונים ברחבי העולם. כשהיה בנבחרת העתודה הגיע יחד עם הקבוצה לאליפות אירופה, ההעפלה הייתה הפעם השנייה שהגיעו להישג ברמה הזו בישראל מזה שנים רבות.

מה אתה עושה בזמן הפנוי שלך? אם יש כזה?
"אני גולש על סאפ ומשחק טניס בעיקר בפגרה. אין לי הרבה זמן פנוי ואם היה לי הדבר הראשון שהייתי עושה זה לטוס לדרום אמריקה או לניו זילנד/ אוסטרליה".

הקהל של אשדוד
רובו ככולו מורכב משחקני עבר עד שחקני הווה, משפחות וחברים. אין לנו גרעין אוהדים "חיצוני" והיינו שמחים אם הקהל היה גדל ומתרחב.

את המשחקים הבאים ניתן יהיה לראות באולם במקיף ט' באשדוד, כל העדכונים מופעים בעמוד הפייסבוק

צילום: שלום כהן/ מני אלגריסי

קמפיין באים בטוב - ספטמבר 2017

קמפיין באים בטוב – ספטמבר 2017

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*