קודם כל הילדים…

קודם כל הילדים…

כמו בכל שנה, ילדי גני החובה היו הראשונים לאחל למדינה יום הולדת שמח. אלפי ילדים מכ-100 גני החובה בעיר, התכנסו ביום חמישי האחרון באצטדיון העירוני, רקדו במעגלים, הניפו דגלי לאום ושרו שירי מולדת. האירוע המסורתי היה במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, נציגי משרד החינוך, צמרת מינהל החינוך, הורים ואנשי חינוך.

ומה אומרים הילדים? מזל טוב למדינת ישראל!

ילדי גני החובה באשדוד התכנסו ביום חמישי האחרון, באצטדיון הי"א, וקידמו את יום העצמאות בחולצות לבנות ודגלונים ופצחו בשירה וריקודים. מסורת מפוארת ומרשימה זו מתקיימות הרבה מאוד שנים באשדוד כאשר ילדי הגנים מכסים את כר הדשא במעגלים מעגלים ויחד עם צוותי הגן הם נעים ורוקדים על המדשאה המוריקה כשהם מברכים את מדינת ישראל ביום חגה. אז בעוד שרחובות העיר מתקשטים בדגלי לאום וההכנות לחגיגות העצמאות בעיצומן, ילדי הגנים יכלו כבר לנופף בדגלים ולשיר שירי מולדת.

692

מחלקת גני הילדים המנצחת על הטקס החגיגי, מציינת ש"זו השנה ה-27 שילדי הגנים מתכנסים לטקס מיוחד, בו נוטלים חלק אלפי ילדים, גננות וסייעות והורים המלווים את ילדיהם לאירוע המרגש" הם אומרים ומציינים את "ייחודו של הכנס אשר נותן ביטוי ספונטני ליחס שהילדים מגלים כלפי המדינה, שמחים בהישגיה ומאחלים לה המשך הצלחה ושגשוג".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שכיבד את המעמד, טייל בין הילדים, רקד, שר והצטלם איתם, ובברכתו ביקש מהילדים לברך בקול את מדינת ישראל ב"יום הולדת שמח למדינת ישראל", תוך שהוא מאחל למדינת ישראל שתמשיך לבסס את כוחה ואת כח אזרחיה, שתמשיך לשגשג ולפרוח ושתמיד יהיה שמח לה ולתושביה. ראש העיר הודה לאנשי מינהל החינוך: למר יהודה פרנקל – הממונה על החינוך, מר אריה מימון – ראש מינהל החינוך ולגב' מרטין עובדיה – מנהלת אגף חטיבה צעירה ולכל העושים במלאכה: למנהלת מחלקת גני הילדים – גב' מיכל שוהם שארגנה והנחתה את הטקס, למפקחות הגנים: דורית טננבוים – מפקחת ממ"ד, נירה בן הדור ואיילת משה – מפקחות מ"מ ולגב' נלי טונקל – רכזת הריתמוזיקה אשר הכינה וערכה את הטקס והפעילה את הילדים.

691

במהלך הכנס הופעלו הילדים כאמור ע"י נלי והגננות בשורה של ריקודים ופעילות כייפית, לקול שירי מולדת ומנגינות אותם למדו כבר בפעילות בגן. הרב שאולי נשא ברכה מיוחדת לרגל החג וברך את הילדים בברכת כוהנים. תלמידי בית הספר הימי אורט אשדוד, במדים לבנים וייצוגיים, ביצעו צעידת ראווה ונשיאת דגלים לעיני הילדים והתכבדו בהנפת הדגל לראש התורן.

הגב' שוהם, מנהלת מחלקת גני הילדים, ניהלה את הטקס והובילה את מצעד הדגלים בשיאו של הטקס. היא ציינה כי השנה עמד הטקס בסימן 60 שנה לאשדוד ו-50 שנה לשחרור ירושלים – בירת הנצח של העם היהודי. ה"טקס מהווה נדבך חשוב  בבניית הנרטיב היהודי והישראלי של ילדי אשדוד, ובדרך החינוכית שהם עושים לקראת היותם אזרחי המדינה כשהם בעלי ערכים, מעורבים בקהילה ותורמים לחברה" סיכמה.

לארגון ולהצלחת הכנס שותפים גופים נוספים ובהם: תחום האירועים בחברה העירונית לתרבות ופנאי, אגף הביטחון העירוני והשיטור המשולב, מינהל התפעול ויחידות הפיקוח והשיטור, משטרת אשדוד ומד"א.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*