עצמאות לנו, סיוט לבעלי החיים.

עצמאות לנו, סיוט לבעלי החיים.

בניגוד לנו, בני האדם, עבור חיות המחמד האירועים המגוונים שמאפיינים את יום העצמאות -בימות המופעים ומופעי הזיקוקים, אינם מהווים הנאה. בעוד בני אדם מסוגלים לאתר מקורם של רעשים חזקים, לא להיבהל מהם ואף ליהנות מהם, כלבים, חיות מחמד ושאר בעלי חיים שומעים את הקולות בצורה מוגברת ותופסים את הזיקוקים והרעשים המגיעים מבמות הבידור כאיום או סכנה. מדי שנה, בימים שלאחר ערב יום העצמאות, אנחנו שומעים וקוראים על עשרות כלבים וחתולים שנבהלו מהרעשים, חשו חרדה וברחו. חלקם נדרסו במהלך בריחתם, אחרים התייבשו או נפצעו, וחלקם לא נמצאו עד עצם היום הזה.

לקראת חגיגות יום העצמאות שיתקיימו בשבוע הבא, פורום ה-15 גיבש מסמך ובו מספר המלצות לצמצום מפגעי הרעש הכרוכים באירועי ערב החג בערים. בנוסף לפעולות שהעירייה נוקטת, אנו מתכבדים להציע לתושבים ולבעלי כלבים מספר המלצות על מנת לצמצם ככל שניתן את חשיפתם של חיות המחמד למפגעי הרעש.

להלן ההנחיות:

  • אל תיקחו את כלבכם עמכם לאירועי הרחוב ובימות הבידור. השאירו אותם בבית, הגיפו תריסים וסיגרו את הדלתות והחלונות. כשעה לפני הזיקוקים, הפעילו את הטלוויזיה או הרדיו והשאירו אותם פועלים, על מנת לעמעם ככל הניתן את רעש הזיקוקים וכתוצאה מכך את רמת – החרדה של הכלב.
  • עדכנו את כל בני הבית בחשיבות השמירה על חלונות ודלתות הבית סגורים בערב זה. מומלץ להכין עבור הכלב/החתול מקום מסתור, לדוגמא באמצעות פרישת שמיכה מעל שולחן הסלון, המגיעה עד לרצפה.
  • התעדכנו באתר העירוני מהן שעות ומוקדי שיגור הזיקוקים.
  • כאשר אתם בבית, במקרה שהכלב נכנס למצב חרדה, אין צורך לאחוז בו בחזקה או להרגיעו בכוח. אפשר להציע חטיפים שהוא אוהב על מנת להפחית מעט את רמת החרדה.
  • במקרה של בעלי חיים שנוהגים לצאת מהבית או לחיות בחצר, מומלץ להמתין עם שחרורם עוד כחצי שעה לאחר סיום מופע הזיקוקים ולאפשר להם להירגע במחיצתכם.
  • וודאו כי הפרטים בשבב שנושא הכלב מעודכנים. ניתן לבדוק זאת בחינם אצל כל וטרינר שברשותו סורק שבבים. שבב עדכני מעלה באופן משמעותי את הסיכויים לאיתור כלב שברח.

תושבי העיר אשר מצאו כלב שאיבד את דרכו יכולים לסייע בכך שישארו צמודים אליו ויצרו קשר עם קבוצת ה"סורקים" בפייסבוק, על מנת שאחד/אחת מהם יגיע לסרוק את השבב של הכלב. הם יוכלו לאתר מיד את בעליו.

ביום העצמאות הקרוב גם כלבים יוכלו ליהנות אם רק נמנע מהם רעשים מיותרים. שיהיה לנו חג עצמאות שמח, שקט ובטוח!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*