עץ השלום

עץ השלום

במסגרת המפגשים המשותפים בין בית ספר "היובל" לבין בית ספר סלאח אדין -רהט, מבקשים בבית הספר ללמד את הילדים לכבד את השונות, לקדם את ערך הסובלנות, למנוע גזענות ולהכיר אלה את אלה. לשם כך החליטו הם על בניית מרחב תרבותי משותף, תחת הכותרת "עץ השלום", שמשמעותו קרוב וגישור בין ציבור הילדים וזריעת יסודות עליהם יצמחו עצים של שלום.

בבית ספר היובל באשדוד מאמינים בשלום. גם בית ספר סלאח אדין ברהט מאמין בשלום. השניים יזמו פעילות חינוכית מעניינת ובעזרת הטכנולוגיה יכלו תלמידי בתי הספר הללו לשתף פעולה וליצור מיזם חדש המאיר את המציאות העכשווית באור של תקווה. כך ישבו תלמידים משני בתי הספר בחדרי המחשבים בבתי הספר שלהם, במקביל, חיברו ועיצבו כרזות בנושא השלום ובסופו של התהליך התקבלה מצגת שיתופית יפיפיה ומרגשת (כפי שניתן לראות בקישור הבא: http://bit.ly/1IPIOl8) שמדגישה את ההבנה כי אין דרך אחרת אלא ללמוד לחיות יחד.

"השלום מתחיל מגיל צעיר" אומרים בשני בתי הספר ומתארים את המפגש המרגש אשר התקיים באמצעות המחשבים, בהנחייתן של שתי המנחות המחוזיות לחינוך החברתי-ערכי שלומית אבודרם ואנסאף אלקרינאוי, בעידודה של רכזת החינוך החברתי גב' זהבה לוי ובתמיכתה של מנהלת בית הספר הגב' פנינה ויינשטיין. "הפעילות התקיימה במסגרת תכנית ENO החוגגת 15 שנים לשיתוף פעולה בין מדינות למען השלום ופיתוח בר קיימא" אומרים בבית ספר היובל ומציינים כי "המצגת נשלחה גם לפינלנד, להתרשמות וכאקט מוחשי לשיתופי הפעולה בין תלמידים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*