מנקים את הבית, שומרים על העיר

מנקים את הבית, שומרים על העיר

יחידות מינהל התפעול מצויים כבר בלבה של פעילות על מנת להבטיח שגם השנה יהיה לנו חג פסח כשר ונקי. עובדי האגף לשירותי ניקיון, פינוי אשפה ועובדי השטח, כמו גם מינהלות הרבעים, אנשי המוקד העירוני ומחלקות הפיקוח – כולם מטים שכם לעבודה מאומצת וקוראים לציבור לשיתוף פעולה כמו אשתקד. רק יחד נוכל לעמוד באתגר.

תושבי אשדוד נענו בשנים האחרונות לקריאת העירייה ודאגו להוציא את כל הפסולת לפני חג הפסח. גם השנה יוצאת קריאה דומה והציבור מתבקש להוציא את האשפה בהקדם ולא להותיר פסולת לדקה ה-90. בישיבת עבודה שקיים ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג בלשכתו, כהכנה לקראת הפסח, הוא עמד על כך ש"שיתופי פעולה, עבודה מתואמת וחכמה ותכנון מדוקדק המלווה בשיתוף של הציבור, יביא לכך שגם השנה ניכנס לחג כשהעיר נקייה ומאירת פנים".

כבכל שנה, ניקיון, מיחזור, גיזום, פסולת בניה, אריזות וניקוש צמחיה הם חלק מהמשימות שמעסיקות כל משפחה, עד רגע לפני כניסת החג. עבודות הניקיון לא מדלגות על איש ובעיני רבים זה הזמן לערוך שיפוצים, לצבוע את הבית, להחליף ריהוט, להיפטר מבגדים ישנים, לרענן את המלתחה ולהחליף את כלי המטבח. כולם עמלים "לצחצח" את הבית ובהזדמנות זו מוציאים מהבתים כמויות של פסולת. זה בהחלט ראוי ויאה אבל חשוב יעשו זאת נכון. "תמונת המצב הזו מוכרת וידועה ומכאן החשיבות למודעות הציבורית ולמעורבותו הפעילה" אומרים במינהל התפעול.

היערכותם של יחידות התפעול נועדו להתמודד עם אתגר לא פשוט – פינוי של מאות טונות אשפה ביתית וערמות סוגי פסולת לא שגרתיים! אתגר כזה יכול להצליח רק בשיתוף פעולה הדוק עם הציבור. "כמויות הפסולת האדירות מחייבות את כולם לשיתוף פעולה, כולל הציבור" אומרים בשירותי הניקיון ומדגישים כי "אם הציבור יפעל לפני הנחיות המינהל נצלח את האתגר ביחד".

המשימות הן רבות והן מקיפות את כל יחידות התפעול. אגף הנטיעות, אגף חופים, הפיקוח העירוני והמוקד העירוני כמו גם מינהלות הרבעים, הפיקוח ושירותי הניקיון – כולם נערכו לקראת המשימות שבאחריותם. גיזום ושמירה על גזרת החוף, טיפול ומעקב אחר משליכי פסולת, טיפול בפניות הציבור, פעילות מול תושבי הרובע והסוחרים ותגבור ימים ושעות פינוי ככל שנצטרך. להלן דגשים לציבור:

  • פסולת ביתית – הוצאת הפסולת הכי מוקדם שאפשר!
  • פסולת בנייה – רק לאתרים מורשים!
  • גזם וגרוטאות – בהקדם האפשרי ולהניח במקום המתאים.
  • פסולת למיחזור – לכלי האצירה הרלוונטיים.

כמו כן הציבור נדרש לזהירות בעת ביעור חמץ ובודאי שלא לסכן את הציבור או לפגוע ברכוש הציבורי. במינהלות הרבעים יערכו סיורים, יוצבו חביות והפסולת תפונה בהקדם, במיוחד פסולת מוצקה או פריטי ריהוט ישנים.

פרטים נוספים ומידע במוקד 106. יחד דואגים לאשדוד יפה ונקייה.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*