מחירי השכירות באשדוד זינקו  בשנת 2023 ב – 3.8%

מחירי השכירות באשדוד זינקו  בשנת 2023 ב – 3.8%

על פי נתוני הלמ"ס שעובדו על ידי חברת שיווק הנדל"ן ארי מגורים, בשנת 2023 השכירות הממוצעת של דירות גדולות עלתה בשיעור הגבוה ביותר; בעיר כפר סבא המחירים עלו בשיעור הגבוה ביותר , אך בתל אביב השכירות הממוצעת היא הגבוהה ביותר ועמדת על כ- 6700 ₪ בממוצע.

השכירות הממוצעת בישראל עומדת על כ- 4,477 ₪ לחודש בהשוואה ל – 4,222 ₪ בשנה שעברה, זינוק של 6%. כך עולה מניתוח של נתוני הלמ"ס על ידי חברת ארי מגורים לשיווק נדל"ן.

שכר הדירה של דירות גדולות בין 4.5 ל – 6 חדרים עלה בשיעור הגבוה ביותר 6.6% ואילו הדירות הקטנות 1-2 חדרים התייקרו בשיעור של 5.2%

עליית המחירים נרשמה בכל הערים שנבדקו , כאשר בכפר סבא נרשם שיעור העלייה הגבוה ביותר – 8.1% והשכירות הממוצעת בעיר עומדת על 5,200 ₪ לחודש לעומת 4,813 בשנה שעברה.

השכירות הממוצעת הגבוהה ביותר נרשמה בתל אביב , כ- 6,697 ₪ לחודש, עלייה של 7.1% בהשוואה לשנה שעברה. אחריה מדורגת רמת גן עם שכירות ממוצעת של 5,234 עלייה של 6% בהשוואה לשנת 2022.

השכירות הממוצעת הנמוכה ביותר נרשמה בבאר שבע, 2,857 ₪ אחרי עלייה של 3.9% בהשוואה לשנת 2022 . באר שבע היא גם העיר שבא נרשם שיעור העלייה הנמוך ביותר ביחס לערים האחרות בבדיקה.

הערים בהן ניתן לשכור דירה בשכירות ממוצעת  פחותה מ- 4000 ₪ הן חיפה עם שכירות ממוצעת של כ- 3,021 ₪, אשקלון עם שכירות ממוצעת של 3,328 ₪, בת ים עם 3,937 ₪ , בני ברק עם 3,966 ₪ ואשדוד עם 3,969 ₪ .

 

שכירות ממוצעת בערים בישראל  ( נתוני למ"ס בעיבוד קבוצת ארי מגורים לשיווק נדל"I )

 

אוהד אסרף, מנכ"ל ובעלים של ארי מגורים, מציין כי עליית מחירי השכירות בשנה האחרונה הם עדות לרמת הביקושים הגבוהה לדירות בישראל. ככל שהריבית עלתה וחלה ירידה ברכישת דירות (חדשות או יד שנייה) הביקוש למגורים בשכירות עלה והשפיע גם על המחירים.

אל הביקוש הטבעי למגורים בשכירות מצד סטודנטים, זוגות צעירים ומשפרי דיור ( ששוכרים דירה ומשכירים את הדירה שלהם ) מצטרף גם ביקוש מצד דיירי התמורה שמפנים דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי וגרים בשכירות לתקופות של 3-4 שנים בזמן הבנייה, וברבעון האחרון של השנה הצטרפו לשוק גם עשרות אלפי המפונים מצפון הארץ ודרומה ששוכרים דירות לתקופות ארוכות מבלי שברור מתי יוכלו  לחזור לבתים שלהם.

אל מול הביקוש הגובר לדירות בשכירות , חלק ניכר מבעלי הדירות שרכשו אותן להשקעה עדיין משלמים את המשכנתא על הדירה ולאור העלייה בהחזרי המשכנתא החודשיים נאלצו לייקר את השכירות על מנת לממן את המשכנתא.

במבט לעתיד, ניכר שלא צפוייה ירידה במחירי השכירות. תקופת המלחמה יצרה האטה משמעותית בקצב הבנייה של דירות חדשות בשל המחסור בעובדים, זה יבוא לידי ביטוי גם בירידה בהתחלות הבנייה וגם בדחיית האכלוס של הדירות שכבר נקנו מה שיגרור לחץ נוסף בשוק השכירות. בנוסף, שוק ההשכרה לטווח ארוך מדשדש גם הוא לאור הריבית הגבוהה וחוסר הכדאיות הכלכלית מצד יזמים להיכנס לתחום.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*