לסרי לשר האוצר סמוטריץ׳: ״אני מפציר בכם להביא לדיון נוסף ודחוף, את מעמדה של אשדוד״

לסרי לשר האוצר סמוטריץ׳: ״אני מפציר בכם להביא לדיון נוסף ודחוף, את מעמדה של אשדוד״

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי שיגר מכתב לשר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ וליו״ר ועדת הכספים משה גפני בנושא הקלות כלכליות והטבות מס לעיר אשדוד.

לסרי במכתבו:

״אני שב וחוזר על בקשתי לראות במפת כללי ההתגוננות של פיקוד העורף, את הבסיס לקביעת מדרגה נוספת בין העוטף ואשקלון, ולהכניס בה את אשדוד ויתר הישובים אשר מאז ה7 לאוקטובר עצרו את שגרת חייהם לחלוטין. אין לימודים, אין כמעט עסקים פתוחים ואין פעילות כלכלית.״ עוד הוסיף לסרי: אשדוד ויתר הישובים אשר מאז ה7 לאוקטובר עצרו את שגרת חייהם לחלוטין. אין לימודים, אין כמעט עסקים פתוחים ואין פעילות כלכלית.״

 

להן המכתב:

לכבוד ​​​​​​​לכבוד
מר בצלאל סמוטריץ'​​​​​- שר האוצר​​​​​​
מר משה גפני – יו"ר ועדת כספים

מכובדי,
הנדון: הקלות כלכליות לעיר אשדוד ותושביה

בהמשך לשיחתי האישית עם כל אחד מכם, ביום שני ה-23/10/23 עוד טרם הדיון בוועדת כספים שדנה בסיוע לישובים, אני שב וחוזר על בקשתי לראות במפת כללי ההתגוננות של פיקוד העורף, את הבסיס לקביעת מדרגה נוספת בין העוטף ואשקלון, ולהכניס בה את אשדוד ויתר הישובים אשר מאז ה7 לאוקטובר עצרו את שגרת חייהם לחלוטין. אין לימודים, אין כמעט עסקים פתוחים ואין פעילות כלכלית.

כפי שהסברתי, אני שב וקורא לכם להתחשב ב-260,000 תושבי אשדוד שהמלחמה פגעה בהם באופן משמעותי. לא יכול להיות שאשדוד, שכאמור בהתאם להנחיות פיקוד העורף, מתנהלת במצב חירום מלא, עם ריבוי מופעי אזעקות , חרדות של הציבור ובעיקר עם סגירה מוחלטת של מערכת החינוך, תהיה באותו מדרג פיצוי כמו כל יתר הרשויות שכבר מזמן השיבו באופן חלקי או מלא את חייהם למסלול השגרה.

 

 

קריאתו של כבוד שר האוצר לראשי הרשויות להוציא כל תקציב נדרש במלחמה, עם הבטחה להחזיר לרשויות את ההוצאה, מתקבלת בברכה, אך אין בה די. היא אמורה לתת מענה לצרכי הרשות, אך על המדינה לספק מענה גם לנזק הנגרם לתושבים ולבעלי העסקים בעיר אשדוד כתוצאה מהמצב המלחמתי, ולקבוע מדרג נוסף במתווה הכלכלי בין יישובי העוטף ואשקלון ובין הרשויות האחרות.

לחוסן של התושבים בימים אלו, תפקיד מכריע ביכולתו של הצבא לתפקד ללא הפרעה.
אני מפציר בכם להביא לדיון נוסף ודחוף, את מעמדה של אשדוד ולאפשר לה מדרג הקלות משמעותי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*