יוצרים בגן

יוצרים בגן

יוזמות חינוכיות הן מהנושאים היותר מעניינים בשדה החינוך. כאן תוכלו להיחשף לרעיונות מקוריים ומיוחדים, לכישרונות בולטים של תלמידים, לתפישות חינוכיות של הצוות החינוכי ולחזונם של מנהלים ואנשי חינוך. בבית ספר היובל הציגו יוזמה מקורית בפני הקרן ליוזמות חינוכיות של משרד החינוך, ולאחר תהליך סינון וראיון, זכו במימון הפרויקט. בימים אלה מושלמות העבודות לפתיחת הגן בחצר בית הספר. שווה לבקר.

בשנה שעברה הצוות החינוכי והתלמידים של בית ספר היובל באשדוד, הגישו רעיון ל"קרן ליוזמות חינוכיות" של משרד החינוך והתמודדו מול יוזמות רבות המתחרות על משאבים והכרה. התחרות מתקיימת בתוך תהליך שבו נבחנית היוזמה ע"י אנשי הקרן ולאחר סינון וראיון התבשרה הנהלת בית הספר כי הם זכו במימון הקרן ויוכלו ליישם בבית הספר את היוזמה החינוכית: בניית גן יוצרים בחצר בית הספר.

"אשתקד זכינו ביוזמה חינוכית מטעם משרד החינוך והקרן לעידוד יוזמות חינוכיות והשנה הקמנו את הגן, יחד עם הצוות החינוכי, אומן וכלל תלמידי בית ספר" אומרים בבית ספר "היובל" בהרבה מאוד סיפוק ומציינים כי מדובר ביוזמה חלוצית שחייבה גיבוש רעיון, תכנון מוקדם, בניית פינות עבודה מתאימות ויישום המיזם. "מתחילת שנת הלימודים הנוכחית תכננו ובנינו פינות עבודה קבועות, צבעוניות ומרהיבות, העשויות מחומרים ממוחזרים, הנחנו מיצגים ספרותיים ובהמשך אנו מתכוונים לשתול פרחים ולנטוע עצים בגנים שבנינו" אומרים בבית הספר.

תיאור התהליך מלמד על צוות חינוכי שבנה יחידות הוראה רב תחומיות, איכותיות ועשירות, בהלימה ליוצר הנבחר לאותה שכבת הגיל ועיקרה: למידה חוץ כיתתית, חווייתית תוך שילוב מושכל בטכנולוגיות מתקדמות. הרעיון אם כן הוא ליצור לימוד חווייתי בחצר בית הספר, בתוך גן ספרותי, שיעסוק בנושאים מגוונים מתחום היצירה ויוצרים ישראליים, יעמיק את הקשר לשפה העברית וידרבן תלמידים לקרוא ולאהוב את עולם הספר.

"ייחדנו לכך 6 פינות בחצר בית הספר, עבור שישה יוצרים ישראליים, כאשר כל פינה מוקצית לשכבת גיל אחרת, ובנינו 'גן יוצרים' בה יוכלו ילדי בית הספר להיחשף ללמידה איכותית ויעשירו את עולמם הספרותי והערכי" אומרים ומבטיחים כי בהימשך תיבנה מערכת שעות מסודרת וכל כיתה תקיים בגן לפחות שיעור אחד בשבוע. "בחודש יוני הקרוב מתוכננת פתיחה חגיגית של הגן, בהשתתפות קהילת בית הספר, נציגים מהקרן לעידוד יוזמות חינוכיות ומכובדים ממערכת החינוך" אומרים הם ומזמינים את תושבי העיר להיכנס לאתר בית הספר ולבקר בגן לאחר שיושק.

בשעה טובה אנו נמצאים בשלבי סיום הקמת הגן הספרותי הייחודי להעמקת הקשר עם השפה העברית ואהבת הספר שבנינו בחצר בית ספרנו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*