הנוער של היום… תעודת כבוד.

הנוער של היום… תעודת כבוד.

באודיטוריום מרכז "כיוונים" נערך  טקס החניך המצטיין ויקירי הנוער בו הוענקו פרסים לחניכים המצטיינים בפעילות מעשית למען הזולת  וליקירי הנוער של העיר. טקס שכולו  שחקני נשמה שזכו  להוקרה על התנדבות, עשייה ורצון שכולו  טוב . ידוע כי רבים מתושבי העיר אשדוד מתנדבים במסגרות רבות ומגוונות ובכך אפשר היה להיווכח  בטקס החניך המצטיין ויקירי הנוער אליו הגיעה ה'נבחרת' ההתנדבותית המצטיינת של העיר אשדוד המהווים דוגמה ומופת לקהילה. באולם נכחו פעילי נוער מצטיינים וחבריהם מהתנועות וארגוני הנוער בהם הם פועלים, אריה מימון– ראש מינהל החינוך בעיר, אורן טואיל– מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי, מר יהודה פרנקל– הממונה על החינוך, דני קליין– מנהל האגף העל יסודי, נסי אברהמי– מפקחת המחוז בעיר אשדוד, מזל שאלתיאל– ראש תחום ילדים ונוער ועוד מכובדים רבים.

המצטיינים נבחרו לאחר תהליך  ארוך ומתמשך שלו היו שותפים שלושה גופים  מרכזיים: מינהל חברה ונוער מחוז דרום, מינהל החינוך בעיריית אשדוד ותחום הילדים והנוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי. שותפות זו הובילה להחלטה למסד אירוע מיוחד בו כדי להוקיר בהערכה את המצטיינים מבני הנוער ומקרב יקירי העיר – המבוגרים הפועלים כל העת למען בני הנוער.  כל המועמדים שהגיעו לוועדה, בני נוער ומבוגרים,הם חלק מקהילה רחבה של  מתנדבות ומתנדבים ברחבי העיר במסגרות רבות ומיוחדות למען הקהילה ופעילות למען הזולת והחברה.

DSC_9424 (Medium)

בדברי הברכה שלו  אמר אורן טואיל, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, "בני הנוער בעיר אשדוד מהווים הם לדוגמא ולמופת. בשלושת החודשים האחרונים וקודם לכן, אני מלווה את מועצת הנוער העירונית וכל מי ששותף בעשייה ובהובלה בעיר למען הנוער- יד ביד, החל מישיבות ההתנעה שהיו עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל העירייה אילן בן עדי וכלה בפעילויות שעשינו במהלך הקיץ האחרון. ללא ספק ניתן לומר כי מצאנו שותפים איכותיים שבאים עם אמירה עצמאית וזה בעצם סוג של מודל מנצח. אחד התפקידים שלנו הוא גם להוקיר תודה ולומר זאת במילים ומעשים. לעיתים אנו מוקירים תודה אבל שוכחים לומר אותה – על מנת שהתודה תהיה מושלמת אנחנו גם מוקירים, גם מכירים וגם אומרים תודה".

טל וקנין, יו"ר מועצת הנוער ואיתי כהן ,ממועצת הנוער שהנחו את הערב  הציגו במהלך הטקס נתונים מרשימים: מתוך 11,929 תלמידי שכבות ז'-י"ב בעיר, 91% מתוכם מתנדבים באחד מאפיקי ההתנדבות בעיר אשדוד למען הקהילה. על התכנית האמנותית הופקדו  להקת ביה"ס התיכון מקיף ה'  ואחריהם לקטע פנטומימה חברי תיאטרון "ברמוזה" תיאטרון רחוב בניהולו של ג'רום  ארוש  הפועל במסגרת החברה העירונית לתרבות הפנאי.

דני קליין, מנהל אגף החטיבה הבוגרת של עיריית אשדוד התייחס בדבריו לשלוש נקודות עיקריות, "ראשית, השיר שפתח את הערב חזר על המילים: "שימו לב"- מהות הדברים היא לשים לב שאנחנו לא לבד. לא רק לשים לב לחלש באופן אוטומטי, אלא גם לשים לב אל ה"אדם הרגיל", להסתכל תמיד ימינה ושמאלה. אתם הדובדבן של אלו ששמו לב". שנית, התייחס לאבולוציה של ההתנדבות: "הגענו לכך שבכל תיכון יש בני נוער שמתנדבים ועושים למען האחר – לוקחים אחריות, הופכים לפעילים חברתיים ולמדריכים בתנועות וארגוני נוער, עוזרים לחברים בבתי הספר" וסיים בנקודה השלישית בה התייחס ליקירי העיר ואמר, "יקיר העיר הינו אדם המעורר השראה. אני חייב לומר שבני הנוער תמיד בוחרים נכון ויודעים לזהות נתינה, דווקא מכיוון שמדובר באדם ששם לב לדברים הקטנים ועושה למען הילדים והנוער בעיר".

DSC_9454 (Medium)

פרס יקירי הנוער ניתן לאדם שבני הנוער בוחרים על סמך הקשבתו, פעילותו בעיר ולמען הקהילה- השנה נבחרו שלושה: הגב' חנה בורשטיין – המורה הראשונה של בית ספר גאולים, שממשיכה בפועלה למען התלמידים גם לאחר פרישתה, הגב' עדנה חקאני– אמו השכולה של אביב חקאני ז"ל, שמתנדבת דרך התנועות ועוזרת למשפחות שכולות, והמצטיין העירוני- מר יורם שובל, על תרומתו לעיר ולקהילה שיתמודד בתחרות המחוזית.

DSC_9422 (Medium)

פרס החניך המצטיין ניתן לתלמיד אחד מכל מקיף בעיר, תלמיד שמתנדב ונותן מעצמו כמה שרק ניתן ומוכיח את עצמו במשך כל השנה בתחום החברתי. מבין כל המצטיינים, המצטיין העירוני הוא ארניק זלסקי משכבה י"ב מקיף ז'- על תרומתו כמדריך של"ח, כאח בוגר וכמתנדב בתוכנית "משואה לתקומה".  מצטייני הנוער הנוספים הם: אלמוג רשף ממקיף א', ארד קוצר ממקיף ג', אנט קוגלר ממקיף ד', הילה ויצמן ממקיף ה', נועה לוי – ממקיף ו', ניב – נינה ביטון– ממקיף ח', אלון צרויה- ממקיף ט', נוי אזריאל תלמידת האולפנא, ליעד עמר – מביה"ס  אמיתי י', קרי גונטמכר – מעמל, יוסף משעלי מישיבת נווה הרצוג.

נציין כי טל וקנין, יו"ר מועצת הנוער ואיתי כהן ,שהנחו את הערב וויתרו מראש על מועמדותם כמצטייני הנוער, על אף פעילותם המרשימה. עם זאת, השניים זכו להוקרה בזכות מנהיגות פורצת דרך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*