גאווה אשדודית בנבחרות ישראל בכדוריד

גאווה אשדודית בנבחרות ישראל בכדוריד

22 נציגים מאגודת הפועל אשדוד בכדוריד משחקים בנבחרות ישראל השונות בכדוריד . המטרה העיקרית והחלום של כולם הוא לייצג את המדינה ואת אשדוד בנבחרות הבוגרות.

הכדוריד האשדודי על המפה, 22 שחקנים מצטיינים אשר גדלים בחממת הכדוריד באשדוד, משחקים בנבחרות ישראל השונות ועל הדרך מביאים הרבה גאווה ונחת לראשי האגודה שמטפחים את היהלומים הצעירים ומקווים שיצעידו את האגודה להישגים בהווה ובעתיד.

כיום, כמעט בכל שנתון בנבחרות ישראל ישנם נציגים של האגודה האדומה וזהו הישג חסר תקדים ברמה הארצית. עד לא מזמן, אם היינו מחפשים נציגות אשדודית בנבחרות ישראל השונות, היינו מוצאים בפינצטה כמה שחקנים מוכשרים ויוצאים מן הכלל שהצליחו להגיע לרמה הגבוהה. הענף היה מאוד סלקטיבי בכל הנוגע לשחקני נבחרת, אשר רובם הגיעו מהאגודות הבכירות , הפועל ומכבי ראשון לציון, מכבי ת"א ורחובות, וקשה היה להתקבל למועדון האקסקלוסיבי הזה. אך עם האוכל בא התיאבון ועם התעצמותה של אגודת הפועל אשדוד כאחת מהאגודות הבכירות בענף, מספר הילדים המשחקים בנבחרות גדל משמעותית . מנהלי האגודה החליטו שבכדי להגיע להישגים צריך להשקיע בדור העתיד . הם הקימו את בית הספר לכדוריד ובמקביל יצאו בשיתוף פעולה עם עיריית אשדוד והראשות העירונית לספורט בפרויקט "זוזו" , פרויקט המשלב שיעורי ספורט בכדוריד בכל בתי הספר היסודיים בעיר. ביחד עם עו"ד חגי סיטרוק , שרק סיים את התמחותו במקצוע אך האהבה לענף הכדוריד הכניעה אותו והוא החליט לקחת הפסקה מהדיונים ובתי המשפט ולהשקיע את כל מרצתו בגידול הדור הבא של הכדורידינים באשדוד.

hbb

 

בסקירה מהירה האגודה יכולה להתגאות כיום בנציגות מכובדת של שחקנים צעירים ומוכשרים שמייצגים את האגודה בנבחרות השונות , ומצדיקות את ההשקעה הרבה בדור העתיד בשנים האחרונות. ההישגים הבולטים הם עמרי קושמרו בן ה20 ואושר כהן בת ה17 שמייצגים את אשדוד בנבחרות הבוגרות של ישראל. קושמרו הצעיר הוא שחקן בסגל "הזהב" של ישראל ונחשב לאחד המבטיחים בענף. אושר כהן בת ה17, אשר עשתה היסטוריה קטנה שנחשבה לשחקנית הצעירה ביותר שרשמה הופעה בליגת הכדוריד לנשים, גיל 12 , נחשבת כיום לאחת מהשחקניות הטובות והבכירות בענף והיא שחקנית קבע בהרכב נבחרת הנשים של ישראל. מסתבר שהכישרון עובר בתורשה וגם אחיה של אושר, אדיר כהן(שניהם צאצאיו של שלום כהן, גם כן שחקן נבחרת ישראל לשעבר) מייצג את אשדוד בנבחרת הנוער של ישראל ואף הוקפץ השבוע לסגל נבחרת העתודה להשתתפות בטורניר גדול בהונגריה. עוד נציג בולט הוא עמית ישראל בן ה16 שהחל לשחק כדוריד לפני כשנתיים וכבר מייצג את האגודה בנבחרת הנוער של ישראל. באיגוד הכדוריד החליטו ללכת צעד נוסף בקידום השחקנים הצעירים ואף הקימו אקדמיה למצוינים בתחום הכדוריד, כאשר הילדים חיים בתנאי פנימייה ואוכלים, שותים וישנים כדוריד. לאשדוד שלושה נציגים באקדמיה, עמית ישראל, מתן כהן ואור פרקש הצעירים. פרט להם בשנתון 2001 של הנבחרת יש לא פחות מ5 נציגים, יניב סלהו, כרמל הדרי, עומר שלו, אורי גז והשוער אורי עמר. בשנתון 2003 יש 7 נציגים אשדודים, איתי סוויסה, לו אקסבורד, עמית דודי, אורי רווח, שון בוטראשווילי סער זמן ושון ריבקין. בגזרת הנשים, פרט לאושר כהן יש לאשדוד עוד 4 נציגות בנבחרת הנערות, לי בוכריס, נוי בונבידה, סול כהן ואופק אמסלם.

יו"ר אגודת הפועל אשדוד, עופר קושמרו: " סוף סוף, לאחר 45 שנות עשייה אנחנו מתחילים לקצור את הפירות. אני תמיד טענתי וצעקתי שהילדים זה מה שחשוב, שתהיה להם מסגרת וחינוך לספורט. ילד שגדל במסגרות כאלו בסופו של דבר מצליח לא רק בספורט בפרט אלא בחיים בכלל. אנחנו נמשיך להשקיע בילדים ונקווה לא לעצור רק ב22 נציגים , היד עוד נטויה".

 

hot2

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*