בואו לגני

בואו לגני

לאחר שאשדוד וירושלים נבחרו ע"י משרד החינוך להיות לערים היחידות בארץ שמפעילות את תכנית הפיוט והשירה בגני הילדים, הגיעה שעת השיא בדמות קונצרט חגיגי על טהרת המוסיקה האנדלוסית. הילדים והוריהם כמו גם הגננות והאורחים יצאו מגדרם ונהנו מכל רגע. 

"עת דודים קלה בואי לגני פרחה הגפן הנץ רימוני" כך התפייט לו ר' חיים בן סהל, פייטן ומשורר בן המאה העשירית, בפיוט המופיע בשירת הבקשות ליהודי מרוקו והיה גם ההשראה לשמה של התכנית שיזם משרד החינוך. התכנית "בואו לגני" הינה תכנית המזמינה את ילדי הגנים להכרות קרובה עם עולם הפיוט והזמר ובאשדוד לא רק שהרימו את הכפפה אלא הגביהו את התכנית לגבהים מרשימים.

"אשדוד נבחרה על ידי משרד החינוך כאחת משתי ערים בישראל (ירושלים ואשדוד) שתפעלנה את התוכנית הייחודית 'בואו לגני', עבור אוכלוסיית הגיל הרך" אומרת גב' סיגל דאי ומציינת כי במהלך השנה, לקראת יישומה של התכנית באשדוד, 30 גננות מאשדוד עברו השתלמות ייחודית בנושא ולאחריה הן לימדו את הילדים 10 פיוטים. בהמשך, "נגן פייטן הגיע אל הגן ושר את הפיוטים יחד עם הילדים ובסיומם ילדי הגן קיבלו דיסק אישי עם 10 הפיוטים".
אתמול בערב הגיעה התכנית לשיאה באירוע מרשים שהתקיים בבית יד לבנים. ילדים מכל 30 הגנים בתכנית הגיעו לקונצרט החגיגי, יחד עם הוריהם ונהנו משני מופעים נפרדים, האחד ב-17:00 והשני ב-18:30, בשל היקף המשתתפים. הילדים נהנו ממפגש ישיר עם התזמורת האנדלוסית, ממנצחת מקצועית ומפייטן ששר יחד איתם את שירי הדיסק. כך אפשר היה לשמוע שירים יפים ומוכרים מעולם התפילה, מהפיוט החסידי האשכנזי, משירים עממיים ופיוטי תפילה ושמחות  כמו "אדון עולם", "לכבוד חמדת לבבי", "הצמח צדק", "כנפי יונה", "דרור יקרא", "יהי שלום בחילנו" ועוד.

תכנית הפיוט בגני הילדים הינה מיזם של משרד החינוך שנועד להנגיש לכל ציבור התלמידים, ממסגרת החינוך הממלכתי והממ"ד, פרק חשוב בתולדות ההיסטוריה היהודית, הפולקלור והמסורת התרבותית, ולהרחיב את היריעה בזהות היהודית. ההורים והילדים מגיבים בשמחה ליוזמה ואת זאת אפשר היה לחוש לכל אורך הערב המהנה.

את המפגש החגיגי והמיוחד ליוו הגננות וצוותי החינוך, מנהלת מחלקת גני הילדים גב' סיגל דאי שניצחה על המלאכה, מפקחות על הגננות, מנהלת אגף חטיבה צעירה במינהל החינוך גב' מרטין עובדיה והממונה על החינוך מר יהודה פרנקל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*