98% מכלל תלמידי השכבה התגייסו לצה"ל

98% מכלל תלמידי השכבה התגייסו לצה"ל

נתוני הגיוס המצוינים של מקיף ו' שנמסרו בערב הורים לקראת צו ראשון של תלמידי י"א, מחמיאים לתלמידים, להורים, לצוות החינוכי ולמרכז העירוני לשירות משמעותי. בבית הספר מיישמים את תוכנית ההכנה לגיוס בשכבה הבוגרת ורואים עלייה ברמת המוטיבציה בקרב התלמידים והתלמידות

מפגש הורים ותלמידי השכבה הבוגרת במקיף ו', אשר התקיים השבוע בספריית בית הספר ע"ש סמל שני תומר נוב ז"ל, לוחם משמר הגבול, יצטרף אל האירועים הבלתי נשכחים המוסיפים הרבה כבוד לבית הספר ולתלמידיו. אל ערב ההורים השכבתי של תלמידי שכבה י"א, בניהולה של עינב גמזו, התכנסו ובאו הורים ותלמידים, לקראת ה"צו ראשון" של ילדיהם הבוגרים, ומלאו את הספרייה עד אפס מקום.

את הערב פתחה מנהלת ביה"ס גב' סיון צוק, בדברי ברכה לעשרות ההורים, ודיברה על החשיבות בגיוס מרבי ומיטבי לשירות משמעותי לצה"ל ותרומתו של כל בן ובת לחוסנה ובטחונה של מדינת ישראל. גב' גמזו, רכזת השכבה, ציינה כי "מטרות הערב היו: יצירת שיח ערכי ומשתף עם ההורים במגמה לעודד לגיוס משמעותי, הקניית מידע רלוונטי שיסייע להורים לתמוך וללוות את ילדיהם, והפגת חששות מתהליך הגיוס בקרב ההורים".

גולת הכותרת למפגש היו נתוני הגיוס המחמיאים עליהם דיווחה רכזת החינוך החברתי גב' שילה כהן, תוך שהיא מודה לציבור ההורים "המחנכים את ילדיהם לאהבת הארץ והמדינה, ומנחילים להם ערכים של נתינה ומסירות" כדבריה. כן הדגישה היא כי "העלייה המרשימה בנתוני הגיוס נובעת מביצוע התוכנית המלאה של הכנה לצה"ל בחטיבה העליונה, בפיתוח איכויות אנושיות, בהטמעת ערכים הומאנייםחברתיים ובתוכנית חברתיתתרבותית מושתתת ערכים".

להלן הנתונים: 98% מכלל תלמידי השכבה התגייסו לצה"לעלייה ב3% משנה קודמתגם נתוני הגיוס של הבנות נמצאים בעלייה מתמדת ונרשמה עלייה מ-89% ל-91%. אגב כך צוין כי שיעור מצהירות דת ירד מ-13.8% (ב-2010) ל-5.6% (ב-2013)! נתונים מרשימים נוספים: 91.4% מהגברים ו-83.5% מהנשים מתייצבים לשירותעלייה משמעותית בשיעור ההתנדבות ללחימה: מ-33.9% (ב-2009) ל-52.3% (2013) (מהגבוהים בארץ! אפילו בהשוואה למודיעיןרעות, המובילה בנתוני הגיוס בערי ישראל)

מנהלת מרכז ההכוונה לצה"ל גב' אתי לוגסיטורקניץ', שיבחה אף היא את תרומת ההורים השמת התוכנית והציעה להם את שרות המרכז. "אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה ובירור הקשורים בנושא הגיוס" אמרה להםרס"ן זיוה ויצמן, סגנית מפקדת לשכת הגיוס בבאר שבע, נשאה הרצאה בנושא "צו ראשון". רס"ן ויצמן פירטה את תהליך הגיוס והשיבה לשאלות ההורים. בתום הרצאתה, נחלקו ההורים עפ"י קבוצות ונטלו חלק בסדנאות פוריות, בהנחיית עדנה יחזקאלי, יובל טל, עוזי שלמה ואפי – קצינים מיומנים ממשרד הביטחון.

רכזת השכבה עינב גמזו, הביעה קורת רוח מרובה משיעור הנוכחות הגבוה של ההורים, מההרצאה מאירת העיניים מטעם לשכת הגיוס, ומהסדנאות הפוריות מטעם היחידה להכנה לצה"ל, משרד הביטחון מרחב הדרום, בניהולה של אורטל בן נעים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*