85% מתושבי אשדוד מרוצים

85% מתושבי אשדוד מרוצים

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה קובעים, האשדודים הכי מרוצים מעיר מגוריהם, אבל לדעתי 100% יגידו שלא הגענו לחצי מהפוטנציאל האמיתי של העיר הזו, אין ספק שבשנים האחרונות קרו פה דברים גדולים, בראשם בית החולים שאין ספק שזו הבשורה הגדולה שהגיעה בשנים האחרונות, בנוסף המשכן לאמנויות הבמה והאמפי שמעשיר את חיינו התרבותיים וכבר 3 שנים שאנחנו האשדודים לא חייבים לצאת רחוק בכדי לראות מופע או הצגה טובה.

בשורה נוספת היא בנושא התיירות בתי המלון שנפתחו מוסיפים ניחוח תיירותי, לא מספיק עדיין אבל המגמה בהחלט מתקדמת, בנוסף תשתית הכבישים הרחבים היא אחד היתרונות של איכות החיים וזאת רואים ומרגישים כל מי שנוהג בערים אחרות, גם מבחינת נקיון קשה להגיד משהו רע, להיפך הדגש על הנקיון הוא מהמרכיבים הבולטים לשביעות רצון התושבים.

הירידה בנתוני הזכאות לא צריכה ממש להדאיג את הציבור החילוני שלומד במקיפים של מערכת החינוך, שם הנתונים עומדים על 91% שזה נתון יפה ביחס לערים גדולות אחרות, הסטטיסטיקה של אשדוד נפגעת משמעותית בגלל הקהל החרדי הגדול המתגורר באשדוד ולא ניגש כלל למבחני הבגרות וסטטיסטית המספרים יורדים, אבל בכל זאת בחינוך, תצריך לשאוף תמיד ולהמשיך להשקיע כמה שיותר.

למרות צמצום האבטלה שנרשם בשנים האחרונות אחד מהבעיות הגדולות שנותרו לעיר היא איכות התעסוקה ורמת השכר, זו צריכה להיות הנורה האדומה, פה צריכה להיות קפיצת המדרגה, בית החוליםפ הוא עוגן ראשוני, אך צריכים באשדוד לפתח את נושא ההיי-טק וזאת על מנת שלא יצאו החוצה טובי בנינו ומצד שני לייבא אוכלוסיה איכותית לעיר.

בשורה התחתונה, יש לנו עיר מצויינת, כולנו שמחים לחיות בה אך מצד שני עלינו תמיד לשאוף לטוב יותר ולהיות עם יד על הדופק כי עם כל הטוב יש עוד הרבה מה לתקו… ונתקן.

צילום: שמואל דוד

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*