600 חיילי גבעתי יצבעו את מירוץ אשדוד בסגול

600 חיילי גבעתי יצבעו את מירוץ אשדוד בסגול

ביום 1 בנובמבר יתקיים מרוץ אשדוד ה- 37 במספר בעיר אשדוד בהשתתפותם של כ- 600 חיילי יחידת 'גבעתי' זו השנה השלישית ברציפות. החיילים ירוצו ביחד, לבושים בחולצות מיוחדות בצבע סגול יחד עם אלפי המשתתפים הצפויים להגיע לאירוע הספורטיבי והמרגש

העיר אשדוד, בהובלה של הרשות העירונית לספורט אשדוד המקיימת זו הפעם ה- 37 את מרוץ אשדוד- אליפות ישראל בריצת כביש ל-10 ק"מ בשיתוף עם איגוד האתלטיקה בישראל וצפויים להשתתף בו, כמיטב המסורת, בכירי הרצים והרצות בארץ, לצדם של רצים חובבים רבים ובשלוש השנים האחרונות- חיילים לוחמים מחטיבת גבעתי.

בחודש אוגוסט 2014 אימצה העיר אשדוד את חיילי חטיבת גבעתי ובמעמד מכובד נחתם האירוע על ידי ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי ומח"ט גבעתי וציינו את ה"אימוץ" יחד עם אלפי חיילים בטקס באמפי פארק המפואר של אשדוד ומאז… אשדוד מהווה בית ללוחמי גבעתי.

ההחלטה לאמץ את חטיבת גבעתי הייתה החלטה ערכית של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והיה בה מסר חשוב לבני הנוער ולכל אחד מתושבי העיר כי אשדוד מתכבדת לשמש בית חם לחטיבה וגאה לאמץ אל לבה את חייליה. במעמד החתימה, אמר ד"ר לסרי "זוהי זכות גדולה לאשדוד לאמץ את החטיבה המפוארת של צה"ל" והדגיש כי "חטיבת גבעתי תמצא באשדוד חינוכיות בבתי הספר וברחבי העיר".

גבעתי-4

צילום: עקיבא גרוסמן

תחשבו על זה, אין דבר שיכול לעודד יותר גיוס לצה"ל, בדגש על יחידות קרביות מאשר לראות קבוצה של 600 חיילים רצים ביחד, בריצה קבוצתית, מלאה בהוד, התלהבות וגאווה. לא רק, אלא שהחיילים הרצים עצמם חשים גאוות יחידה- חייל שעובד קשה בשירות הסדיר ומגיע לרוץ יחד עם חבריו וזוכה לקריאות עידוד במהלך הריצה וב'מינגלינג' של לפני ואחרי זוכים לשמוע אימהות, גברים ואפילו מבוגרים פונים אליהם ואומרים להם שגם הם שירתו בגבעתי בצעירותם, או שהם גאים בהם…

רב סרן עקיבא גרוסמן, קצין הכושר הקרבי של חטיבת גבעתי אמר:
"השתתפות במרוץ אזרחי מסוג זה יוצרת אצל החיילים שמבצעים אימוני כושר מאסיביים מידי יום, באופן שוטף ומשתתפים במבחני ומבדקי כושר אחת לכמה זמן מוטיבציה גבוהה מאוד, שכן הם רואים כמות גדולה מאוד של אנשים- אזרחים בגילאים שונים שמגיעים להשתתף במרוץ ולרוץ מרחק של 10 ק"מ מרצונם החופשי, כחוויה כיפית לגוף ולנפש ולא כי המפקדים מחייבים אותם. רובם של החיילים לא השתתפו מעולם במרוץ אזרחי, בטח שלא מרצונם".

מדובר בכ- 600 חיילים שיגיעו להשתתף בריצה במרוץ אשדוד הקרוב, מתוך אלפי לוחמים הקיימים ביחידה, רובם מהגדודים בשלב האימון המתקדם: שקד, צבר רותם וגדס"ר. ארבע פלוגות בכל פלוגה כ- 150 לוחמים.


קצת על חטיבת גבעתי

חטיבת גבעתי נחשבת לחטיבה דרומית, רוב הפעילות שלה מתקיימת באזור רצועת עזה ורבים מהחיילים גרים בקרת מקום, בערים כמו אשדוד, אשקלון, קריית גת, קריית מלאכי, ב"ש ועוד… כך שהם מרגישים שהם שומרים על הבית- לא כסיסמה אלא פשוטו כמשמעו, בעיקר בתקופות של מבצעים צבאיים שכן אזורי המגורים הללו קיבלו הרבה טילים מעזה. לפני כשנתיים, מעט לאחר סיומו של 'צוק איתן' ועם אימוץ יחידת גבעתי, החליטו בחטיבת גבעתי לרוץ ביחד עם תושבי אשדוד במרוץ בשביל הכיף ולא כדי לרוץ למקלטים לתפוס מחסה מהתקפות הטילים. קצת קודם לכן התקיימה עצרת לזכר הנופלים שלחמו ביחידה באמפי פארק אשדוד. השנה זו הפעם השלישית ברצף.

יהיה לכם קל לזהות אותם בקהל – עיריית אשדוד הרשות העירונית לספורט והמרכז הישראלי לריהוט מנפיקים עבורם חולצות מרוץ מיוחדות בצבע הכומתה המזוהה עם היחידה – סגול וכן הריצה תתקיים בריצה העממית ולא התחרותית ולכן סביר שירוצו בקבוצה.

להרשמה למרוץ אשדוד ה- 37- אליפות ישראל: http://ashdod.runisrael.org.il/iaa/page/13319

צילום תמונה ראשית: אבי רוקח

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*