50 שנה לאיחוד ירושלים

50 שנה לאיחוד ירושלים

ירושלים, בירת ישראל, מציינת יובל לאיחודה. משרד החינוך קבע שזה יהיה הנושא השנתי ובמקיף ז' הרימו את הכפפה בגדול. תלמידי בית הספר הפיקו מופע מרהיב שכולו הצדעה והוקרה לבירת הנצח של העם היהודי בסימן 50 שנה לאיחודה של העיר. מופע זה נבחר להיות המופע המרכזי במיזם "נעלה לירושלים" שיתקיים ב-16/5/17 – בירושלים.

בית הספר העל יסודי מקיף ז' מקיים מסורת ארוכת שנים שבה הוא מייחד את המופע השנתי ליוצרים ישראלים אשר העלו תרומה משמעותית לתרבות ישראל, כדוגמת אהוד מנור, מרדכי זעירא, נעמי שמר, אריק איינשטיין להקת כוורת והגשש החיוור. מסורת זו, לצד המסרים החינוכיים שהיא מנחילה לתלמידים ומעשירה את עולמם התרבותי, מביאה לידי ביטוי כישרונות ויכולות אישיות של תלמידי בית הספר במגוון תחומי הבמה.
מנהלת בית הספר, גב' עליזה סבג, ממשיכה מסורת זו ובשנת תשע"ז החליטה שהנושא יוקדש ל-50 שנות איחוד ירושלים. לאורך המופע חש הקהל את אווירת העיר ירושלים באמצעים שונים ומגוונים: במצגת מיוחדת, סרטונים, קטעי משחק, שירה וריקוד. "מגוון האמצעים מאפשר להציג את ההיסטוריה של העיר, הכיסופים והכמיהה לירושלים, בניין ירושלים לאור מלחמות ישראל, שירי ירושלים, תפילה לירושלים ועוד" אומרת היא ומשבחת את כל מי שנתן יד להפקה המדהימה.

ואכן, כל מי שנכח באירוע לא יכול היה שלא להתלהב מהמופע המרהיב והססגוני,   מהתלבושות המיוחדות ובעיקר מחבורת הזמר המוכשרת אשר הביאה לידי ביטוי את כישרונותיהם המיוחדים של תלמידי בית הספר, מכל השכבות, ובהם: קריינים, שחקנים ורקדנים.

מופע זה לא היה יוצא לפועל ללא שיתופי הפעולה של כל כוחות המערכת: רכזת החינוך החברתי נטלי בן חמו – אחראית על הכתיבה, בימוי והפקה. יעקב בן שבת – אחראי על ההפקה המוזיקלית. דנה אילוז – אחראית על הכוריאוגרפיה וענת ברון, רכזת התקשוב שאחראית על המצגת והסרטונים.

כבכל שנה, גם השנה יעלו לירושלים כל תלמידי כיתות ז', מכל בתי הספר בעיר, וישתתפו במיזם "נעלה לירושלים". המופע המרשים והאיכותי של מקיף ז' נבחר להיות המופע המרכזי באירוע העירוני "נעלה לירושלים" ויוצג בפני כלל תלמידי כיתות ז' של אשדוד. שאפו.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*