5  סיבות למה כדי להשתמש ביועץ משכנתא

5  סיבות למה כדי להשתמש ביועץ משכנתא

את המאמר הבא נתחיל בסיפור על איש בשם 'משה' מראש העין. משה רכש דירה 'על הנייר' במושב בצפון, לכן הודיע לבעל הדירה שבה גר בירושלים כי הוא עוזב. משה החליט לעזוב כמה שיותר מהר את ירושלים ולעבור לצפון הארץ, תוך שהוא סומך על חמותו שהבטיחה להקצות לו ולמשפחתו דירה הנמצאת בבעלותה. דירה בה יגורו בזמן שהם ממתינים לדירה שתיבנה על ידי קבלן.

בינתיים לווה משה את הסכום הדרוש להון התחלתי לקבלת משכנתא והחל בתהליך בחירת מסלול משכנתא המתאים להכנסה של משק הבית אותו הוא מנהל עם אשתו.

אבל יום אחד התעורר משה להודעה מפתיעה ולא ממש משמחת: חמותו סיפרה לו כי סעיף בחוזה מונע ממנה לפנות את הדייר הנוכחי המתגורר בשנה הקרובה בדירה המובטחת. כעת הוא נמצא בבעיה או אפילו בסוג של חוסר וודאות מורט עצבים: אין לו בית שהוא יכול לגור בו, הוא שילם הון עצמי התחלתי לבנק ואמור לקחת משכנתא כדי לשלם לקבלן, אבל גרוע מכל: אין למשפחתו היכן להתגורר משום שהוא חייב לפנות את הדירה בירושלים. משה שלנו, בבעיה.

אז מה הוא יכול לעשות?

משה יכול לפנות אל ייעוץ משכנתא כדי להבין כיצד ניתן לפתור את הבעיות שנוצרו לו, כמו תשלומים כפולים, החזר הלוואה, בחירת משכנתא וגם שכירת מקום מגורים זמני. יועץ משכנתאות בצפון שיבחר לפי המלצות או ניסיון – יוכל לעזור לחשב את סכומי ההלוואה שעליו להחזיר, לבדוק מה מצבו הכלכלי, ולהבין האם יש באפשרותו להתמודד גם עם תשלום משכנתא וגם עם דמי שכירות ותשלומי הלוואה.

איש מקצוע טוב יכול לייעץ בבחירת מסלול משכנתא נכון, ולבצע צעדים למזעור נזקים, החל ממחזור משכנתא עד בחירת מסלול חדש, או בחירת מסלול משכנתא טוב ונכון במידה וטרם נלקחה משכנתא.

ייעוץ משכנתא יספק פתרונות כמו בחירת 'הלוואה הפוכה' בה משלמים את הכסף לבנק דווקא בסוף תקופת ההלוואה ולא בהתחלה. ייתכן כי היועץ ייעץ לקחת 'הלוואת בלון' בה הסכומים הראשונים שמחזירים לבנק קטנים וגדלים עם הזמן: כך יוכל משה לשכור דירה עד שביתו יבנה ויהיה מוכן למגורים. ייתכן שימליץ לו לקחת הלוואה חוץ בנקאית או לוותר לחלוטין על העסקה.

אז כפי שנוכחנו, ייעוץ משכנתא זה דבר הכרחי, אבל יש עוד 5 סיבות לבחירת שירות מסוג זה:

  1. יועץ משכנתאות פרטי אינו שומר על האינטרסים של הבנק או של המוסד הפיננסי ממנו רוצים לקבל את ההלוואה, לכן הוא יהיה שם עבורכם ולא עבור האינטרסים של הבנק.
  2. מרבית היועצים הפרטיים מגיעים מתוך מערכות פיננסיות גדולות, יודעים כיצד המערכת עובדת ומהם המסלולים המשתלמים ביותר.
  3. יועץ מסוג זה יכול לחסוך מאות אלפי שקלים בבחירת המסלול הנכון, מה שיאפשר קניית דירה באופן קל יותר.
  4. באמצעות אנשי מקצוע מתחום זה, תוכלו להיות רגועים כי בחרתם מסלול נכון ומותאם אישית ולהחזיר את ההלוואה הענקית שלקחתם בצורה שלא תרגיש כל כך מכבידה.
  5. אם כמו משה, נכנסתם לפלונטר עם נכס שרכשתם, יועץ משכנתאות הוא האדם שיוציא אתכם מהסיבוך, יפתור עבורכם את המצב, יספק לכם את העצות הטובות ביותר ויסייע לבצע תהליכים שונים שיטיבו עם הבחירות שלכם.

אז אם אתם נמצאים לפני קניית דירה, אם רכשתם נכס ואינכם מסוגלים לשלם את המשכנתא, במידה ולא הצלחתם לקבל הלוואה מהבנק, או שאתם זקוקים לסיוע בבחירת מסלולים וניהול משא ומתן מול הבנק – יועץ משכנתאות בצפון או בכול מקום אחר יוכל להיות שם עבורכם.

חפשו המלצות על יועץ משכנתאות מומלץ מחברים, בני משפחה ואפילו באתרים וברשתות החברתיות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*