20 שנה לרצח יצחק רבין

20 שנה לרצח יצחק רבין

זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה ביום ראשון האחרון נפגשו חניכי ומדריכי תנועות הנוער מרחבי העיר לאירוע חשוב ומעניין לציון 20 שנה לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל.

את האירוע הדריכו הקומונרים מתנועות הנוער השונות ומארגוני הנוער. החניכים נפגשו עם סיפור חייו של רבין, והעלו דילמות שונות מחייו כאיש שהקדיש חייו למדינה. שוחחו על תהליכי ההסתה שקדמו לרצח ועל הפגיעה העמוקה בדמוקרטיה הישראלית. במהלך האירוע נפגשו לשיחה עם דביר קריב, איש השב"כ אשר תחקר את יגאל עמיר מיד לאחר הרצח. בנוסף, קיימו מעגלי שיח והידברות, וציינו את יום הזיכרון בטקס פרי יצירתם של החניכים.

על הפקת האירוע עמל ארגן מור, רכז ההדרכה של תנועת "הנוער העובד והלומד" בעיר. מור סיכם את האירוע באמרו, "חשוב היה לנו, כתנועה אשר כבר 20 שנה רואה עצמה אחראית על עיצוב זיכרון רצח רבין במדינה, לקיים את המפגש הזה. במציאות של היום, כשהאלימות גואה ברחובות ומאיימת על הדמוקרטיה הישראלית, אין תמרור אזהרה חשוב יותר מרצח רבין. הרצח היה נק' שפל של הדמוקרטיה הישראלית והחברה הישראלית. חובתנו המוסרית ללמוד לקחים מנק' זו, ולהמשיך להציב במרכז ולהלחם על זכרון הרצח, על הדמוקרטיה, על המאבק באלימות וחשיבות השיח האחראי על קיומה של החברה הישראלית".

בנוסף לאירוע זה, בתקופה זו עוברים חניכי התנועה פעולות ושיחות רבות בנושא ואף עמדו עם שלטים בצומת הסיטי ביום הזיכרון- למען לא ישכח יום חשוב זה.

tente 1 tente 2

tente 3

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*