19 שנים אחרי… זוכרים את רבין

19 שנים אחרי… זוכרים את רבין

בשבוע שעבר נערכו ברחבי הארץ עצרות זכרון ליצחק רבין ז"ל. גם מערכת החינוך העירונית זוכרת את מי שהיה ראש ממשלת ישראל ונורה למוות לפני 19 שנה, לאחר שנשא נאום בכיכר מלכי ישראל בתל אביב. במרכז המחוננים (מרו"ם) ערכו טקס והעלו קווים לדמותו של רבין ז"ל.

השנה מציינים אנו 19 שנה להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. היה זה אירוע טראומתי בתולדות מדינת ישראל אשר הותיר אחריו שסע לא קטן בחברה הישראלית. במערכת החינוך דואגים לקיים בכל שנה את טקס הזיכרון לזכרו ומעלים קווים לדמותו ולמורשתו המדיניתגם תלמידי מרו"ם מציינים יום זה בטקס מיוחד, אותו הם עורכים בכל שנה בבית ספר ארזים. במהלך הטקס מושם דגש על פועלו ודמותו של יצחק רבין ז"ל תוך התייחסות לתחנות השונות בחייו. במהלך הטקס, קראו התלמידים קטעי קריאה ומקהלות בי"ס ארזים ומרכז מרו"ם שלבו בהם קטעי שירה. בתום הטקס, תלמידי שכבה ד' של בית ספר ארזים הגיעו למרו"ם והשתתפו בפעילות מיוחדת של מעגלי שיח בקבוצות מעורבות

במסגרת מעגלי השיח התחקו התלמידים אחר דמותו של רבין כמנהיג, התופעות החברתיות שהובילו לרצח, בעיית האלימות וצו החתירה המתמדת לשלום. הם עמדו על חשיבותן של ערכים כדוגמת הסובלנות וקבלת האחר, כערכים חשובים המאפשרים את קיומה של החברה. "מטרת הפעילות היא שהתלמידים יבינו את הלקחים המוסריים והאקטואליים הנובעים מהרצח ומהן המסקנות שצריך להפיק על מנת שהאירוע מסוג כזה לא ישוב" אומרים במרו"ם.

בחינוך היסודי מבהירים כי יש חובה על מערכת החינוך להקנות לתלמידים כלים  ומיומנויות בתחום הערכי, החינוכי, ההתנהגותי והרגשי ובעיקר בתחום החברתי. זאת בנוסף לרכישת חומר למידה ודידקטיקה מיטבית. "חובתנו לטפח בדור העתיד חינוך חברתי ופיתוח מנהיגות נוער" אומרים הם ומסבירים כי "כאשר השיח הופך לתרבות של שיח, הרי שוררת הבנה ואהבה בין הדוברים שגורמים לעוד ועוד אנשים להצטרף לשיח וכך נוצרים מעגלי שיח המביאים את הצדדים לדיון פורה, מכובד ומכבד".

במרו"ם מרחיבים את רעיון השיח ומציינים כי "ככל שמושמעים יותר דעות שונות ומגוונות הרי האיכויות יפרצו כל מכשול שבדרך. הקשבה לדעות שונות מהווה מחלוקת, כאשר יוצרים תרבות של מחלוקת הרי התפוקות ירקיעו שחקים". כמו כן הם משבחים את שיתוף הפעולה עם ארזים באומרם "בין מרו"ם לבין בית ספר ארזים נרקם קשר חם המהווה יעד חשוב ומרכזי בתהליך העירוני לקידום מצוינות ודוגמא גם לבתי הספר המזינים".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*