תלמידים יצאו לשטח עם עובדי חברת החשמל

תלמידים יצאו לשטח עם עובדי חברת החשמל

במסגרת פעילותה הקהילתית של חברת החשמל באשדוד התארחו תלמידי תיכון מקיף ט' בחברת החשמל בעיר, האזינו לסקירה על פעילויות החברה ויצאו עם העובדים לשטח לצפות ולהאזין להסברים על עבודות החברה בעיר.

תלמידי תיכון מקיף ט', המשתתפים בפרויקט טו"ב (טכנאים ובגרות) במסגרת הפעילות הקהילתית של חברת החשמל באשדוד, זכו לחוויה מיוחדת במסגרת ביקורם בחברת החשמל באשדוד: יציאה לשטח לסיור באתרי עבודות ומתקני חברת החשמל הקשורים לאספקת החשמל לעיר וללקוחותיה. הביקור החל במשרד האזורי של חברת החשמל בעיר – האחראי על אשדוד, גן יבנה ויישובי הסביבה.

התלמידים האזינו לסקירות של אנדי פלדמן, מהנדס התכנון של אזור אשדוד ושל ז'ק כנפו, סגן מנהל האזור על פעילות המשרד האזורי בתחומים שונים: עבודות הקמת ותחזוקת קווי החשמל לסוגיהם השונים, חיבורי חשמל למבנים והגדלות חיבורים, בדיקת מיתקנים וציוד הפרוס בשטח ובמבנים ובנושאי שירות לקוחות. משם המשיכו התלמידים לסיור בשטח: פגשו בשטח קבוצת רת"ק (רשת תת-קרקעית) שחיברה כבלים תת-קרקעיים לחדר שנאים וקבוצת חל"ב (חיבורים לבתים) במהלך עבודתה לחיבור בניני  מגורים לרשת החשמל. מנהלי העבודה סקרו בפניהם את מהות העבודה ומשמעותה. עם סיום סיור השטח התקיים במשרד האזורי מפגש של התלמידים עם מנהלי חברת החשמל באזור, והעלו שאלות ותשובות בנושאי פעילות החברה, האזור ובנושאים מקצועיים שונים.

אסנת מורדו, מנהלת ביה"ס מקיף ט', הודתה לחברת החשמל על  קידום תכנית טו"ב והדגישה את החשיבות הרבה של המפגשים עם עובדי חברת החשמל במסגרתם נחשפים התלמידים לעולם התעשייה ולעולם הטכנולוגי, לומדים ומבינים  מושגים מהעולם המקצועי וחווים כבר בשלב מוקדם של תהליכי הלמידה את משמעות הנושא בשטח.

סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, אורן הלמן, שמחלקת קשרי הציבור בחטיבתו מובילה את הפרויקט, מציין כי "חברת החשמל רואה חשיבות רבה בקיום הפעילות הקהילתית ברחבי הארץ, לבני נוער ובנושאים משמעותיים לקהילה ולמדינה. אנו גאים בתרומתנו לקהילה ובפרויקט באשדוד, המכשיר בני נוער להשתלבות במקצועות חיוניים ומשמעותיים בצה"ל ולאחר מכן בסקטור העבודה הטכנולוגי במדינה".

חברת החשמל ועירית אשדוד שותפות זו השנה השביעית בתכנית טו"ב (טכנאים ובגרות) יחד עם משרד החינוך והתאחדות התעשיינים, במגמה להכשיר טכנאים בעלי תעודת בגרות שיוכלו להצטרף כעובדים בתעשייה. חברת החשמל שותפה בפרויקט  מראשיתו ואף זכתה בתעודת הוקרה על השתתפותה בתכנית ממנכ"ל משרד החינוך.

מטרת התכנית היא לקדם את החינוך הטכנולוגי ולהגדיל את מספר התלמידים הלומדים במגמות של הנדסה, על מנת לצמצם את המחסור בכוח אדם איכותי בתחום הטכנולוגי בתעשייה ובצה"ל. התלמידים מתחילים את מסלולם במגמת חשמל ומערכות הספק מכיתה ט', ומסיימים את רוב  תעודת הבגרות בכיתה י"א. שנת הלימודים בכיתה י"ב מוקדשת ללימודי טכנאים. בתי הספר המשתתפים בתוכנית מחפשים מפעלים "מאמצים".  במסגרת האימוץ מתקיים שיתוף פעולה בין בתי הספר לבין חברת החשמל בתחומים שונים. את הפעילות של פרויקט טו"ב בחברת החשמל מרכזת יסמין סלע-שגיא מהמחלקה לקשרי הציבור

בתמונה: תלמידי תיכון מקיף ט' באשדוד עם עובדי חברת החשמל במהלך סיור באתרי העבודות של חברת החשמל באשדוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*