תוצרת הארץ – היום השני

תוצרת הארץ – היום השני

ריכוז מופעים איכותיים נדיר אתמול באשדוד הכולל מגוון גדול של שמות גדולים, בינהם שלום חנוך, עמיר בניון והנת המוזיקה הארץ-ישראלית עינת שרוף שממשיכה את קונספט הקומזיץ המצליח והייחודי לעיר אשדוד.

שלום חנוך – המשכן לאומנויות הבמה  

במשכן לאומנויות הבמה הופיע שלום חנוך, מלך הרוק בהופעה הכוללת את מיטב הלהיטים בקריירה הארוכה והענפה שלו, קלאסיקות כמו: מחכים למשיח, הדרכים הידועות, אלימות, ככה וככה, אהבת נעוריי, נגד הרוח, סוף עונת התפוזים, זוכות לביצועים ייחודים ומחודשים על הבמה . האולם היה מלא, צעירים ומבוגרים אשר התרגשו מאוד מיד עם עם כניסתו לבמה והוא נראה מבוייש כאילו זאת הפעם הראשונה שלו מול קהל , מודה להם על תשואות, לוקח את הגיטרה ומתחיל לנגן ולשיר, הקהל לא יכול להיות אדיש ומיד מצטרף לכל אחד משיריו.

שלום

השירים המוכרים כמו מחכים למשיח ועוד מחזירים למעין מנהרת הזמן  נדמה כי מצליח לעלות זיכרונות מהעבר אצל כל אחת ואחד . ושלום חנוך , נהנה מאוד משוחח בכל מהלך ההופעה עם הקהל ומשתף אותם ברקע של שיריו והקהל בשקיקה שואב את דבריו ושוב לא נותר אדיש ומצטרף בשירה אדירה ולקראת סוף ההופעה קם מהכיסא ומתחיל לרקוד ונראה שבאמת לא ניתן להפסיק את הזרם.

עמיר בניון יד לבנים

עמיר

במרחק הליכה קצר ,יד לבנים מארח את עמיר בניון , גם כאן אולם מלא ועמיר עולה לבמה ומברך את הצופים הרבים שהגיעו . בצניעותו הרבה מתיישב ומתחיל לשיר ,הקהל יושב ומאזין ובשיר הבא עמיר משחרר את הקהל ובשיר שמחות קטנות הוא מבקש  מהם להצטרף אליו והם מיד נהנים בהתלהבות גדולה ומשרים איתו ביחד  וגם כאן הקהל מריע לכל אחד משיריו  והוא עושה זאת עם המון רגש ומצליח לנגוע בכולם ולחבר אותם למילות השירים .לעיתים נראה שכל גופו מנגן ושר , עמיר עוצם את עיניו ולאט לאט משחרר את קולות אשר מפלחים את האולם ואת יושביו ואז הוא שוב מבקש מהם " תצטרפו אליי" וכולם הופכים להיות מעיין להקה אחת ושרים את בקצב אחיד ושקט את בדיוק בדומה לביצוע של עמיר .

ההופעה מסתיימת והקהל לא רוצה לעזוב ומבקש לשמוע עוד שיר שתיים ועמיר נהנה וחוזר לבמה ושר . האורות נדלקים, המופע הסתיים ובדרך ליציאה כולם מחייכים ומחליפים בניהם את הרשמים העזים מההופעה .

עינת שרוף, שירה בציבור

IMG_8245

ונמשיך בנסיעה קצרה לחוף הים של אשדוד , כוהנת השירה בציבור , עינת שרוף עומדת על הבמה ושרה את אותם שירים נוסטלגיים של ישראל היפה , הקהל מגוון, חלקו יושב וחלקו עומד ורוקד בקרבת הבמה . האווירה נפלאה , רוח בריזה נושבת קלות ומפיגה את החום הכבד אך לא לזמן רב.  ככל שההופעה מתקדמת רבים קמים ורוקדים ועינת שרוף לא יורדת מהבמה ומצטרפת אליהם, נוצר מעין מעגל גדול שבמרכזו נמצאת כוהנת השירה בציבור ומסביבה המבלים ששרים איתה ביחד , המיקרופון עובר מאחד לשני וכולם ביחד מציגים את כישוריי השירה שלהם בדיוק כפי שמוגדר המשפט שירה בציבור . ועינת שרוף מבצעת זאת באופן מלא במקצועיות רבה והקהל נהנה שוב מהופעה מקסימה .

ערב אחד באשדוד, נותן ביטוי מושלם לכלל הז'אנרים של המוסיקה הישראלית, קהל מגוון ונראה שאשדוד מהווה המקום המושלם בכדי להביא ביטוי זה .

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*