תבו"ר בתיכון

תבו"ר בתיכון

התמדה ונחישות הן מפתחות משמעותיים באישיותו של האדם המצליח. על כך יעידו תלמידי כיתה י' במקיף א', הפעילים בתכנית תבו"ר ותורמים לא מעט לקהילה ולעצמם. ביום שיא שקיימו השבוע הם ארזו סלי מזון אותם חלקו למשפחות נזקקות ולאחר מכן קיימו פעילות חווייתית לגיבוש הכיתה. זנ נהנה וזה לא חסר.

"לגעת באופק" – המפעל החינוכי מבית פתחון-לב, מפעיל בתיכון מקיף א' את תכנית תבו"ר (תתמיד בדרך ותגיע רחוק) הפועלת בכתה י'1. "מדובר בתכנית העצמה ופיתוח מנהיגות בקרב בני הנוער" אומרים בבית הספר ומציינים כי תלמידי י'1 נבחרו להשתתף בתכנית "לגעת באופק" בזכות מוטיבציה אישית וכיתתית.

תכנית "לגעת באופק" הפועלת במקיף א', כוללת 20 מפגשים, מתוכם יום התנדבות בקהילה ויום שיא שמטרתו גיבוש כתתי. מידי שבוע משתתפים התלמידים בסדנאות העצמה, אותן מעבירה מנחה מקצועית שמגיעה לבית הספר בזמן הלימודים ומאפשרת לתלמידים אוורור רגשי וחברתי. "הפעילות מתקיימת באופן חוויתי והתלמידים מקבלים כלים ישומיים להצלחה בחיים ודנים בנושאים מגוונים כמו: הכרת העצמי, זיהוי חוזקות ויכולות, שיפור הדימוי העצמי והביטחון העצמי" אומרים בבית הספר ומציינים בתוך כך כי "התלמידים לומדים לעבוד בצוות, לכבד את האחר ולקחת אחריות אישית וחברתית".

במסגרת הפעילות כמובטח, יצאו התלמידים ליום שיא שהחל במרכז הסיוע של פתחון-לב בראשל"צ, עם שיחת הסבר על מרכז החלוקה ומשמעות ההתנדבות שיקחו בה חלק. לאחר סיור קצר החלו בפעילות של אריזת סלי מזון (המחולקים מידי שבוע לנזקקים). התלמידים שארזו בעיקר חלות, לחמניות ובגטים אך גם בטטות, היו בצד המסייע וחוו פעילות התנדבותית משמעותית. לאחר מכן המשיכו לפעילות גיבוש חוויתית שהתקיימה ברחובות בחדר קריוקי מאובזר.

"היה מהנה במיוחד" אומר אחד התלמידים ומשבח את חבריו בציינו כי "התגלו אצלנו כישרונות ובעיקר החבר'ה נהנו מהווי ותחושה של 'ביחד'". חבר אחר מוסיף ואומר "הייתה אוירה קסומה, תחושה של הנאה וכייף ויותר מכך הזדמנות – לגלות צד אחר בכל אחד מהחברים…"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*