שר הפנים גלעד ארדן ביקר באשדוד

שר הפנים גלעד ארדן ביקר באשדוד

שר הפנים החדש גלעד ארדן, המבקר לראשונה באשדוד בכובעו החדש, הגיע בראש פמליית משרדו לישיבת עבודה בה נטלו חלק ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי וצמרת הפקידות של עיריית אשדוד. ד"ר לסרי: אנו זקוקים לעזרת המשרד במהפכה הגדולה שעוברת על אשדוד.

השר גלעד ארדן הגיע לאשדוד והיה לאורחו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. בתקופת הממשלה הנוכחית שימש השר בכמה תפקידים והפעם הגיע בתור שר הפנים, יחד עם צמרת משרדו ונציגי משרד הפנים במחוז. בישיבת העבודה החשובה השתתפו הנציגות הבכירה של העירייה ובהם: המנכ"ל, מהנדס העיר וגזבר העירייה. נושאים חשובים שעמדו על סדר יומה של הישיבה, זכו להתייחסות השר ואנשי משרדו.

את הישיבה פתח ד"ר לסרי בחיוך: "אני מקדם את השר בברכה, בכל הכובעים שהוא נושא על ראשו", תוך שהוא מציג את צמרת עובדי העירייה המשתתפים בישיבה. ד"ר לסרי נתן סקירה על אשדוד והעלה על סדר היום את הנושאים הבוערים, שבסמכות משרד הפנים לטפל בהם. ד"ר לסרי: "אני מודה לאנשי המשרד על כל השנים של יחסי עבודה נאותים עם העירייה. כך גם עם המשרד להגנת הסביבה ובמיוחד במיזם המשותף להפרדת פסולת במקור. במקביל, עולם המיחזור על כל סוגיו אשדוד מובילה ברמה הארצית. זה המקום לומר תודה".

ראש העיר הציג את המדיניות העירונית בתחומים העיקריים המלמדת על עשייה עירונית חסרת תקדים: רהארגון ובניית מבנה ארגוני חדש שנותן מענה לעידן המודרני. מינהלות הרבעים שהוכיחו עצמן באופן דרמטי ברמת השירות ובקשר עם התושב. השינוי בתרבות הארגונית וברמת השירות בכלל. יעידו על כך הפרסים ואותות ההצטיינות בכל תחומי העשייה המוניציפאלית. ההשקעות בתחומי הסביבה – נחל נקי ומטופח, "דגל כחול" בכל החופים, פיתוח הטיילות, הקמת יחידת האכיפה והמחלקה לא. הסביבה, טיפול בזיהום האוויר, מודל התחבורה הירוקה שישמש השראה לרשויות נוספות. מלונות חדשים ברמת חמישה כוכבים ו-5 מלונות נוספים נמצאים בשלבי אישור שונים. מהפכת התרבות הגדולה עם האמפיתיאטרון הגדול בארץ, משכן לאומנויות הבמה, פסטיבל מדיטרנה ועוד. חינוך – עיר מודל בנושאים רבים ופרס חינוך ארצי.

ברמה העקרונית אמר ראש העיר: "יש לנו חזון. כל המינהלים והיחידות העירוניות גוזרים את תוכניות העבודה שלהם מהחזון, תוך שחייבת להיות בתקציב התייחסות לתושב מה המינהל עושה למען התושב בתחום אחריותו. אשדוד מהווה בית גידול לרפורמות, למודלים וליוזמות היכולים להילמד בכל מקום בארץ". סקירה מיוחדת התייחסה לנושא החירום והתפקוד העירוני ב"צוק איתן". "הוכחנו יכולת עמידה מרשימה וחוסן אזרחי בלתי רגיל" אמר ראש העיר והזכיר את העובדה שטרם התקבלו מהממשלה כספים עבור תקופת המבצע.

השר גלעד ארדן גילה שיש לו משפחה באשדוד כך שהוא מכיר את העיר ומתלהב ממה שעיניו רואות. "זה הביקור הראשון שלי כשר הפנים. ביקרתי כאן בצוק איתן וכשר להגנת הסביבה ואני חייב לומר שאתה ראש עיר נדיר. עיר כל כך מורכבת ובמיקום גבולי עם איומי טילים ומורכבות דמוגרפית, מתנהלת בצורה מרשימה". השר גילה כי במטה רח"ל ופקע״ר רואים את אשדוד כמודל לחירום ובעיניו כשר להגנת הסביבה העיר פורצת דרך גם בנושאי הסביבה

בישיבת העבודה בה נטלו חלק נציגי המשרד ונציגי העירייה, עלו נושאים חשובים המונחים על סדר יומה של העירייה, אותם הציג מנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי תוך שהוא מצביע על התהליכים שנעשו עד כה והיכן הוא מבקש את התערבות המשרד והשר בשחרור פלונטרים וסבכי ביורוקרטיה. עלתה גם הבקשה להיכלל בהשתתפות הממשלה ליישובי הדרום ב"צוק איתן" מעבר למענק החד פעמי שניתן. "אשדוד רשמה את הכי ההרבה נזקי רכוש מהמלחמה האחרונה" נאמר בישיבה והובטח כי כל הנושאים יזכו לטיפול והתייחסות.

את הביקור סיכם השר במוקד העירוני ושמע סקירה מפי מנהל המוקד מר דוד דבש.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*