שכנות טובה

שכנות טובה

מיזם חדש וייחודי הושק ברחוב נחל קדרון 14 ברובע י"א. תושבת הרובע שהשתתפה בקורס הכשרת פעילים של מנהלות הרבעים התרשמה מאוד מהמאמץ שעושה העירייה והחליטה לנסות וליישם רעיון שהביאה איתה מחו"ל. ארלט לוי לא ידעה כמה המיזם יצליח ונהנתה לראות את שכניה נהנים יחד. כולם מוזמנים ליישם זאת בשכונה שלהם.

כולנו מכירים את הביטוי "טוב שכן קרוב מאח רחוק". ארלט לוי, עולה מצרפת, תושבת חוזרת אשר גרה בעבר באשדוד ולאחר שהות של 26 שנים בצרפת החליטה לשוב ולהתגורר באשדוד, לקחה את זה צעד אחד קדימה והפתיעה את מינהל התפעול במיזם מיוחד אותו העתיקה מצרפת. "שכנות טובה הוא מיזם שנועד לחבר בין השכנים, ליצור אוירה ידידותית ומחבקת ולעודד שיתופי פעולה לטובת הרכוש המשותף וסביבת המגורים" אומרת היא על המיזם החדש שהיא מפעילה בשיתוף עם דיירי הבניין, ועד הבית ומינהלת הרובע.

ארלט עצמה הגיעה להחלטה על יישום המיזם לאחר שהשתתפה בקורס ההכשרה של פעילי המינהלות. "בקורס האחרון של פעילי רבעים, אשר עסק באיכות הסביבה וארלט השתתפה בו כמובן, ביקשה המדריכה גב' שרון מרק להעלות רעיונות לפרויקטים מיוחדים" מספר לנו מר אהרון מור – רכז קהילתי במינהלות הרבעים ומארגן ההכשרות. "ארלט סיפרה על המיזם שכנות טובה וביקשה להוביל אותו באשדוד" אמור.

מכאן כבר היתה הדרך קצרה. ארלט החלה בהכנות והמתינה לעיתוי המתאים. בעצה אחת עם ועד הבית היא בחרה את יום שישי כיום המתאים ביותר ותלתה מודעה בלובי הבניין. "קבלת שבת בשכנות טובה" היתה הכותרת שמשכה את העין ומתחתיה נכתב "להכרות טובה יותר ביננו והכרות עם הדיירים החדשים, כולנו מוזמנים, מקטן ועד גדול, לקבלת שבת משותפת בהווי חגיגי". השעה נקבעה ל-15:30. המקום שנבחר: חצר הגינה ולבקשת הועד על הדיירים היה להביא כיבוד קל.

ההכנות הושלמו וכולם המתינו במתח לראות כיצד יתגלגלו העניינים. והנה אט אט החלה החצר להתמלא בשכנים. המודעה סקרנה אותם והם רצו לראות במה מדובר. חלק ירדו עם כיבוד קל ואחרים נדבו את כישוריהם לפעילות. כך יכלה צילה אמסלם, מפעילה בגני ילדים, להפעיל גם את ילדי השכנים ואילו בנה גיא פרט על הגיטרה וסחף את השכנים לשירה בציבור. השכנים חשו שהם באמת לא כל כך מכירים איש את רעהו והייתה זו הזדמנות מצוינת להכרות. "אנחנו כבר ממתינים למפגש הבא" אומרים הם בהתלהבות.

voisinnage 2

במנהל התפעול משבחים את התושבים הלוקחים על עצמם אחריות ועושים למען עצמם. "יוזמה כזו מלמדת על רצינות, אכפתיות, התחשבות ורצון לשמור על סביבה טובה יותר" אומרים הם ומבטיחים סיוע לכל מיזם שיקדם ערכים של שמירה על הסביבה. כמו כן זו הזדמנות לעודד אנשים להצטרף למנהלות הרבעים ולראות כיצד התושבים נוטלים על עצמם משימות ופועלים ברצינות לשיפור הסביבה. "הימים הללו, ימים של טרור ופיגועים, הם דוגמא לתושבים שלוקחים אחריות ומתנדבים לכל מיני משימות" אומרים הם ומקווים כי יהיו אלה ערכים שיפעלו כל השנה ולא רק בחירום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*