שיפוץ מקלטים בכ-4 מיליון ₪

שיפוץ מקלטים בכ-4 מיליון ₪

גיוס כספים שערך יו"ר הסוכנות היהודית מר נתן שרנסקי, מאפשר את שיקומם של כ-220 מקלטים באשדוד בהיקף כספי של כ-4 מליון ₪. על מלאכת השיפוץ אחראית עמיגור – השייכת לסוכנות היהודית. עיריית אשדוד, באמצעות מינהל התפעול ומינהלות הרבעים, מלווה את הפרויקט ומסייעת ליצירת הקשר עם ועדי הבתים והמשך תפעולם של המקלטים. המבצע החל השבוע ויסתיים כעבור שלושה חודשים.

חודש ימים של עבודה שקטה ואינטנסיבית, שכללה מיפוי מקלטים בבתים משותפים, קשר עם דיירים, בחינת מצב המקלטים והנכונות של ועד הבניין לשמור על המקלט לאחר שיפוצו, הושלמה רק לאחרונה וביום ראשון עבר המיזם המבורך לשלב הבא – שלב השיפוץ ויישום התוכנית לשיקומם של מקלטים בבניינים משותפים. למיזם הזה חברו כמה גורמים: הסוכנות היהודית שגייסה את הכסף. עמיגור האחראית על ביצוע השיפוץ ועיריית אשדוד המלווה את המיזם באמצעות מינהלות הרבעים, כאשר עיקר הדגש הוא בין היתר על מקלטים ברבעים הותיקים.

תחילתו של הרעיון לשיקום המקלטים נולד עם תום מבצע צוק איתן ותוך כדי חזרה לשגרה מלאה, במהלכם התבשרה עיריית אשדוד על מבצע גיוס כספים שערכה הסוכנות היהודית, ע"י היו"ר מר נתן שרנסקי, לטובת שיקום מקלטים בערי הדרום. לאשדוד, העיר הגדולה במחוז הדרום והחמישית בגודלה בישראל, הוקצו כ-4 מליון ₪ לטובת מיזם מקיף וחד פעמי של שיפוץ כ-220 מקלטים ברחבי העיר.

"על ביצוע התוכנית אחראית חברת עמיגור, גוף ששייך לסוכנות היהודית, אשר תסתייע במינהל התפעול ובאמצעות מינהלות הרבעים ובליווי צמוד של העירייה עד להשלמת הפרויקט" אומר ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג המברך על המיזם אשר תורם לביטחונו של התושב ואיכות סביבת חייו הקרובה, ועל הבחירה באשדוד כעיר הגדולה באזור הדרום.

בעיריית אשדוד לא נמצא גוף מתאים יותר מאשר מינהלות הרבעים כדי לממש את הפרויקט של עמיגור. לאחר היערכות משותפת, ובהתאם לתקציב שהוקצה לעיר אשדוד (כ-4 מיליון ₪ כאמור), אותרו כ-220 מקלטים הממוקמים בין היתר ברבעים הוותיקים והצפוניים של העיר, בהם יבוצע השיקום. מבצע השיקום שהחל השבוע יתבצע באופן אינטנסיבי תוך שימוש במגוון אנשי מקצוע. "כדי לממש את הפרויקט בצורה טובה, מהירה ויעילה, הובאו 10 קבלנים. הם שובצו לכמה מוקדי עבודה ופועלים במקביל" אומר יעקב ביטון, ראש מינהלת רובעים ב'-ג' המרכז את המיזם מטעם העירייה.

השבוע כאמור החלו העבודות בעשרה מקלטים במקביל, ע"י עשרה צוותים שונים, והשלמת כל המשימות במיזם צפויות להסתיים לאחר כשלושה חודשי עבודה אינטנסיביים (הערכה לסיום: 3/2015). "זהו ללא ספק פרויקט חשוב וערכי המגביר את הסולידריות עם תושבי הדרום" אומרים בעמיגור ולא שוכחים להודות לתורמים ולכל מי שנותן יד להצלחת המיזם.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי משבחים את המיזם ומודים לסוכנות ולעמיגור על המחווה היוצאת מן הכלל אשר תוסיף בודאי לביטחון האישי של התושבים בעת חירום ולחוסן הלאומי. בעיריית אשדוד סבורים כי לאחר שיפוץ המקלטים, ועדי הבתים המשותפים ודאי ישמרו על תקינותם באופן קבוע ואפילו ישנה ציפייה להשתמש במקלטים הללו לפעילות שוטפת בשגרה היומיומית. "ייעודו של המקלט הוא אומנם לחירום, אך השימוש היומיומי בו יאפשר שמירה טובה יותר על תפקודו בעת הצורך וימנע את הפיכתו למחסן או להשתלטות של מאן דהוא לצרכיו האישיים" מקווים בעירייה.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*