קפה "בריסטה" נפתח רשמית

קפה "בריסטה" נפתח רשמית

בערב מרגש ומלא באור נפתחה הקפיטריה החברתית – קפה "בריסטה" במשכן לאמנויות הבמה באשדוד. "בריסטה" – קפה עם ערכים הינו מיזם של הרשות למאבק בהתמכרויות ואלימות באשדוד המעסיק בני נוער תושבי העיר אשדוד ופועל לקידומם ופיתוחם האישי

השם "בריסטה" נבחר על שם מכין הקפה בשפה המקצועית. הוא מגיע מהשפה האיטלקיתכשם שיש שף לאוכל, קונדיטור לעוגות כך יש גם שם למכיני הקפה. עובדי בריסטהכולם בני נוער תושבי העיר אשדוד עברו הכשרות בבתי הקפה ״ארומה״ לב אשדוד וקפה ״לה בריוש״ שהכשירו אותם. השף גיא פרץ הוא היועץ הקולינארי, גיא הרכיב סדרת כריכים מיוחדים למקום הנושאות את שמו. שאולי דהן מרכז את הפרויקט בפועל ומלווה במקום עצמו את בני הנוער והפרויקט רובו ככולו מובל על ידי הרשות למלחמה באלימות והתמכרויות בהובלתה של סימונה מורלי, מנכ״לית הרשות.

סימונה-פנימי

את הערב המרגש של הפתיחה פתחו בנגינה אנג'ליקה ואלכסנדר המוכשרים והמרגשים. שפרטו בצ׳לו וכינור. בלובי המשכן חולקו סופגניות, מגשי פירות ססגוניים ועוגיות, הקהל נהנה מ'מינגלינג' עד לפתיחת הטקס המרגש.

שאולי דהן מוביל הפרויקט פתח את הערב ובירך את הנוכחים בחג חנוכה שמח, ביניהם המכובדים: הרב מאיר אבוחצירא, יו"ר הרשות עו"ד מאיר בן סימון, מנכ"לית הרשות למאבק בהתמכרויות סימונה מורלי, מנכ"ל המשכן מר מוטי מלכא, דודו קקון שליווה את כל הפרויקט מבחינה עיצובית, הגב דינה בראולפן המשנה למנכ"ל העירייה וכמובן עובדי ״בריסטה״, בני משפחותיהם ואורחים נוספים.

הרב

סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות אמרה: "כאן בלב מרכז התרבות של אשדוד נפתח מיזם חברתי המשלב תעסוקה לבני נוער, עם שירות אדיב ותפריט מגוון. התכנסנו להאיר את המשכןהעיר אשדוד חרטה על דיגלה להיות עיר לכלל תושביה, מבטיחה ומקיימת שיפור מתמיד באיכות החיים הכוללת. הרשות העירונית מייצגת חלק מהמענים אותם מקבלים תושבי העיר בכלל והנוער בפרט ופועלת למען האדם, למען המשפחה ולמען הקהילה. שנה שלמה שבה חלמנו יחד עם שותפי לדרך דוד קקון וזו ההזדמנות להודות לו על כל העיצוב הנפלא שהביא ליצירת בית קפה חדשני המעסיק בני נוער אשדודים בעבודה המאפשרת מיצוי הפוטנציאל של כל נער ונערה".

הוקרה

מוטי מלכא מנכ"ל המשכן: "הפעלת קפיטריה ברוב היכלי ומשכני התרבות במקום שבו אין ישיבה של קפה מסעדה נדיר מאוד שיהיה כלכלימצד שני הלקוחות שמגיעים זקוקים למשקה ועוגייה. מצאנו פתרון מקצועי חברתי ואיכותי יחד עם סימונה מורלי והרשות. זה תענוג לראות את הפרויקט החברתי הזה שגם נותן שירות לבאי המשכן ואני בטוח שהצעירים הללו עוד יהיו עוד אנשי עסקים ומסעדנים בעתיד".

יו"ר הרשות העירונית עו"ד מאיר בן סימון הזמין את הרב אבוחצירה להדלקת הנרות ואמר: "המצווה הגדולה ביותרהנרות הללו הבנים והבנות שאנו מלווים ברשות ואת האור שלהם אנו עובדים כל ימות השנה כדי להאיר".

שעובד בקפה בריסטה כשלושה חודשים אמר: "אנחנו בני הנוער יודעים שקשה להשתנותאבל למדנו שאפשר. אנחנו יודעים שלא קל להתרגלאבל למדנו שכדאי, למדנו שאין דבר כזה "אני לא יכול", יש "אני לא רוצה"… תודה לך מנכ"לית הרשות העירונית סימונה מורלי על המתנה שנתת לנו, על ההזדמנות שנתנה לנו הרשות, לשאולי דהן מנהל המיזם ולאלמוג סייהו שמלווה אותנו בכל משמרת".

בסיום הערב נגזר הסרט החגיגי ובית הקפה נפתח סופיתבאופן רשמי! כולם מוזמנים להגיע ולפרגן לבני הנוער.

צילום: אסף מימון

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*