"קול הזהב"

"קול הזהב"

יום ב' 18.1.16, יום ד' 20.1.16 ו-יום ה' 21.1.16  |  שעה 20:30  |  המשכן לאמנויות הבמה  |  מחיר: 119 ₪.

שניים מן הקולות הגדולים של המוסיקה האנדלוסית בישראל על במה אחת: זהבה בן והסולן והפייטן הבינלאומי אמיל זריהן בקונצרט הבא בסדרת "קול הזהב" של התזמורת האנדלוסית הישראלית-אשדוד, בניצוחו של מיכאל וולפה | יועץ מוסיקלי: יורם אזולאי.

michael walfe

 

מיכאל וולפה (צילום: רפי דלויה).

בקונצרט יבצעו התזמורת והאמנים את מיטב הרפרטואר של זהבה בן, בעיבודים מיוחדים שנכתבו עבור הסדרה בהם: 'טיפת מזל', 'זמר שלוש התשובות', ‘חוף זהב’, עיבוד ליצירה המפורסמת 'אינתא עומרי ', ביצוע שלה לשיר 'יא מאמא' של שמעון בוסקילה ועוד.
הסולן אמיל זריהן יבצע שירים מהקלאסיקה האנדלוסית ובהם, מחרוזת משירי המשורר ר' שלמה אבן גבירול ומחרוזת משירי ג'ו עמר.

המפגש בין הסולן הבינלאומי אמיל זריהן לזמרת זהבה בן אינו מקרי. שניהם בולטים בגוון קולם בעל טביעת החותם הייחודית להם וביכול השירה המזוהה איתם.

zaava ben

זהבה בן (צילום: חנן אקרמן).

אמיל זריהן הידוע בכינויו "הזמיר ממרוקו", הוא  פייטן, זמר וסולן ראשי של התזמורת מיום הווסדה. זריהן נולד ברבאט, שם התוודע לפיוטים היהודים לשירה האנדלוסית ולשירה העממית. בגיל 9 עלה ארצה עם משפחתו, המשיך ללמוד שירה ופיוט אצל הרב שלמה וענונו. אמיל זריהן ידוע כמי שהביא את בשורת המוסיקה האנדלוסית ממרוקו לישראל, מלווה בכינור, עוד, קאנון ודרבוקה.
הוא בעל קול מסוג קונטרה-טנור ונחשב לאחד הווקאליסטים הטובים ביותר בארץ ובעולם. מופיע בן היתר ב: ניו-יורק, שיקגו ולוס אנג'לס.

emile zrihan

אמיל זריהן (צילום: רפי דלויה).

השניים, זהבה בן ואמיל זריהן – מגיעים לכאורה מעולמות מוסיקליים קרובים, אך לא זהים. בקונצרט יביא כל אחד מהם את סגנונו וקולו הייחודיים.

לרכישת כרטיסים: 1-800-693-693  |  http://www.andalusit.co.il

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*