פרויקט "זוזו": כשספורט וחינוך נפגשים

פרויקט "זוזו": כשספורט וחינוך נפגשים

זה לא סוד שאשדוד נחשבת לעיר שמובילה בכל הנוגע לפעילות ספורטיבית ועידוד לאורח חיים בריא.

קברניטי העיר הבינו שלחנך לאורח חיים בריא, זה חייב להיעשות מגיל צעיר מאוד ולהשריש בבני הנוער תרבות ספורטיבית ובריאה.

לשם כך נולד הפרויקט המבורך – "זוזו" – פרויקט ספורטיבי בחסות עיריית אשדוד ומטרתו העיקרית היא פיתוח תשתית ספורטיבית צעירה במועדוני הספורט הבית ספרים ובאגודות הספורט בעיר העוסקות בענפי הכדור השונים.

אשדוד נחשבת לאחת הערים הפעילות ביותר בתכנית וזאת כפועל יוצא למדיניות ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי שתומך באורח חיים בריא ועידוד פעילות גופנית כפי שהן מקודמות ע"י מנהל החינוך ורשות הספורט העירונית.

ענף בולט בתכנית הוא ענף הכדוריד שזוכה לתמיכה רחבה ונכנס לתכנית הלימודים הספורטיבית של התלמידים, זו השנה השלישית.

הענף נלמד בהתאם למדיניות העירונית במערכת השעות הפורמאלית לכיתות ה' – ו בבתי הספר היסודיים בעיר. הממונה והאחראי מטעם ענף הכדוריד לקידום ולימוד הספורט בבתי הספר הוא חגי סטרוק שעזב את מקצוע עריכת הדין בו הוא עסק לטובת חינוך ולימוד השחקנים הצעירים את בסיס הענף ופיתוח שחקנים לעתיד.

סטרוק עובר בכל שבוע בין כל בתי הספר היסודיים בעיר ומעביר שיעורי ספורט שכוללים את משחק הכדוריד, לימוד בסיס הענף ובניית ליגה תחרותית בין כל בתי הספר שהשיא הוא בטורניר גדול בסוף השנה.

אין ספק שענף הכדוריד מרוויח בגדול מהפרויקט הנהדר הזה. הענף חדר לשעות הלימוד הקבועות של תלמידי בתי הספר ונחשף בפני כמות תלמידים נכבדת שלא הכיר ספורט אחר פרט לכדורגל וכדורסל שמאוד פופולריים בעיר.

תשתית השחקנים הצעירים שמתאהבים בספורט ובסופו של דבר מצטרפים לקבוצות הילדים של הפועל אשדוד כשחקנים מן המניין ואולי הדור הבא של הענף בעיר.

בשבוע שעבר, הליגה הבית ספרית יצאה לדרך בהשתתפותם של עשרה בתי ספר יסודיים שלקחו חלק בטורניר הראשון בליגה המתפרסת לאורך השנה כולה.

המפגש הראשון נועד לחשוף את התלמידים שחלקם זו הפעם הראשונה שהם משתתפים בתחרות כלשהי בענפי הכדור ומטרתו של המפגש היא היכרות של התלמידים עם ענף הכדוריד ועם בתי הספר השונים המשתתפים בטורניר השנתי.

למעלה ממאה שחקנים נטלו חלק בפעילות שהפך למסורת כדוריד ולגאווה מקומית בעיר.

פרט לפעילות הגופנית המבורכת שבהם התלמידים נוטלים חלק, התכנית מחנכת לספורט ולחינוך ואף משמשת למפגש חברתי ויפה בין בתי הספר השונים שבהם נרקמים חברויות מעבר למשחקים.

תכנית מבורכת שהפכה לחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים השנתית של תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר.

נציין , שבטורניר הראשון בלטו שני בתי ספר מעל כולם, בית הספר "נוף ים" שצבר שלושה ניצחונות ושיוויון על בתי הספר "חופית", "צפרירים" ו"אופק" בבית 1, ובית הספר "קשת"  שאף היא הייתה בלתי מנוצחת וצברה 4 ניצחונות רצופים על בתי הספר "ארזים", "שקד", "רבין" ו"רתמים".

בסוף השנה יתקיים הטורניר האחרון ובו יפגשו בתי הספר שעלו לבית הגמר ויתחרו ביניהם על "אלוף האלופים" של בתי הספר היסודיים בעיר אשדוד.

תכניות ופרויקטים כאלו מוסיפות נופך ספורטיבי והרבה כבוד לעיר אשדוד וחשיפה מצוינת לענפי כדור שלא זוכים בדרך כלל לפופולריות גבוהה בקרב הילדים בעיר.

כן ירבו כאלו …

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*