פסטיבל תור הזהב 2017 – היום שהיה

פסטיבל תור הזהב 2017 – היום שהיה

אפס כיסאות פנויים במופע כליזמר חובק עולם עם התזמורת הסימפונית אשדוד בבית יד לבניםאת הערב פתח חנן בר סלע והזמין את המוזיקאי המנצח, המלחין, היוצר והמעבד מר רפי קדישזון שזכה לתואר חתן פרס ראש הממשלה לקומפוזציה. המופע "כליזמר חובק עולם" הפגיש את חצרות העיירה היהודית עם שלל תרבויות וסגנונות מוסיקליים- מהצ'ארדש ההונגרי ועד הניגון הרומני צועני. המופע התקיים בליווי התזמורת הסימפונית אשדוד, סחף את הקהל למסע בין ניגוני חתונה, דרך ריקודי חסידים – ועד לניגוני מירון ארצישראליים.

המופע בליווי התזמורת הסימפונית  אשדוד, מנצח – רפי קדישזון, מנהל אמנותי- חנן בר-סלע המנהל האמנותי של פסטיבלי הכליזמרים הטובים בעולם.

ג'קי לוי אמר: "אשדוד הפכה לבירה של עשייה תרבותית שקשורה בזהות. כאן הערב אנחנו נוגעים בכל הנושא של הכליזמר אבל בכל חבורה היה בדחן אחד וזה יהיה התפקיד שלי הערב".

כליזמר-חובק-עולם-בבית-יד-לבנים

אתניקי קומפניה: חגיגת רמבטיקו ולאיקה בקצב הבוזוקי במשכן

יש כאלה שטסים בפסח ליוון ויש כאלה שקנו כרטיס למופע היווני של ההרכב שהגיע במיוחד לרגל פסטיבל תור הזהב אל במת המשכן ונהנו ממופע עם תשעה נגנים, שתי זמרות וזמר שעשו לקהל חשק לשבור צלחות ולרקוד על הכיסאות.

יונינה-במונארט

״יונינה״ במופע אביבי באודיטוריום מונארט

נינה ויוני טוקייר הופיע יחד על הבמה וספרו כיצד הכירו האחד את השנייה, כשעשו זה לזו "בליינד אודישן" ובקשו לשמוע מוזיקה זה של זו. "מוזיקאי לא היה אצלי ברשימות", אמרה נינה, אבל כנראה שלמוזיקה, כמו לאהבה יש רצון וכוחות משלה. הצמד "יונינה" נחשב ללהיט ברשת לאחר שפרצו לתודעה עם סרטונים ביתיים והקסימו את באי מונארט בשירה מרגשת, נגינה רכה ומנגד אנרגטית וסיפור אהבה מרתק.

שירת-הבקשות-הדרן-עליך

יהודה סעדו במחרוזת פיוטים

הערב נחתם בבית הכנסת "שאר ישוב" באזור ט"ו בו התקיים "הדרך עליך"- שירת הבקשות בהובלתו של רבי דוד אדרי שאירח אנסמבל פייטנים מכובד של המרכז לפיוט ושירה, עם אורח מיוחד- יהודה סעדו ובצעו פיוטים נבחרים מתוך שירת הבקשות.

ומה צפוי הערב?

בשעה 18:00- טקס פרס תור הזהב באודיטוריום מונארט
בשעה 19.00/ 20.15 – שירת נשים מפרס בלובי המשכן
בשעה 19:30 – הקרנת הסרט "ישמח חתני" בבית יד לבנים
בשעה 21:00 – מופע מחווה לזמר הרגשת סאמי אלמגריבי במשכן לאמנויות הבמה

*המחזמר בוסתן ספרדי שאמור היה להתקיים באמפי אשדוד נדחה בשל תנאי מזג האוויר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*