פלמנקו אנדלוסי

פלמנקו אנדלוסי

לראשונה בישראל זמר הפלמנקו, רפאל דה אוטררה שיגיע במיוחד מספרד להופעה עם התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד והסולן הבינלאומי אמיל זריהן. נגנים אורחיםגיטרהנועה דרזנר, כלי הקשהמעיין דוארי, מנצח: מיכאל וולפה , יועץ מוסיקלי: יורם אזולאי

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד תקיים בחודשים מאי ויוני את הקונצרט "פלמנקו אל אנדלוס", המפגיש יחד, לראשונה על הבמה, את עולם המוסיקה האנדלוסית עם מוסיקת הפלמנקו.

אורח הכבוד בקונצרט יהיה זמר הפלמנקו, רפאל דה אוטררה, מהקולות הבולטים והמסקרנים ביותר כיום. שהופיע כבר עם גדולי האומנים וביניהם: המאסטרו פאקו דה לוסיה, טומטיטו, ויסנטה אמיגו, חואן כרמונה ועוד. לצדו ישתתף במופע הפייטן והזמר אמיל זריהן שישתפו פעולה יחדיו כל אחד בסגנונו וישלבו יצירות אנדלוסיות ומוסיקה ספרדית. שילובים המוכרים בצפון מרוקו ודרום ספרד בערים כמו טטואן, גרנדה, סביליה ועוד.

רפאל דה אוטררה (Rafael de Utrera) נולד ב 1973 בעיירה אוטררה, באזור העיר האנדלוסית סביליה. רפאל החל לשיר ולהופיע כבר כילד, בטברנה של אביו אשר הקדיש את עצמו לשירה ולתרבות הפלמנקו. בתחילת דרכו הופיע כזמר וכרקדן במועדוני הפלמנקו הנחשבים ביותר במדריד וברצלונה, ביניהם "הטבלאו" ו"אל קורבזס".

נקודת השיא של רפאל הייתה כאשר הגיטריסט החשוב, פאקו דה לוסיה, הזמין אותו לסיבוב הופעות בינלאומי באירופה, ארה"ב, אסיה ואלסקה. במופעים צפו כ– 50,000 איש, ואת המפגש עם הקהל והעבודה עם דה לוסיה הוא מתאר כאירוע אשר שינה את חייו המקצועיים מקצה לקצה. "לקהל הזר יש כבוד מיוחד וסקרנות רבה כלפי הפלמנקו. לשיר לפאקו דה לוסיה היה החלום הכי גדול שיכולתי לחלום, ושרתי את השירים בדרך שלי, בלי לחקות אף אחד."

רפאל ליווה בשירתו בהופעות ובאלבומים מוקלטים את גדולי המוסיקאים בז'אנר, ובהם הפסנתרן

דוראנטס, הגיטריסטים טומאטיטו וחרארדו נונייס, ובשנים האחרונות מופיע כסולן עם הגיטריסט ויסנטה אמיגו ורקדנית הפלמנקו כרמן לוזאנו

זהו ביקורו הראשון של רפאל דה אוטררה בישראל והוא יופיע במסגרת עונת המינויים של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד.

ההופעות יתקיימו במשכן לאומנויות הבמה באשדוד:

יום ג' 26.5.15

יום ד' 27.5.15

יום ה' 28.5.15

כל הקונצרטים יתקיימו בשעה 20:30

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*