ערב השקה לספרי יצירה

ערב השקה לספרי יצירה

תלמידים-יוצרים מאשדוד עשו את צעדיהם הראשונים בעולם הספרות והיצירה, כאשר עבודות מפרי עטם נערכו ונקבצו אל תוך שני ספרים חדשים שראו אור ביום שלישי האחרון. האחד "אי-סטורי" הוא קובץ סיפורים היסטוריים שכתבו התלמידים והשני "צבעים" – לקט שירים שכתבו בסדנת הכתיבה. ערב ההשקה היה שיאו של מיזם "אשדוד בסימן קריאה"!

ביום שלישי האחרון, התשעה בדצמבר, י"ז כסלו, באולם של מרכז מונארט לאומנויות, התכנסו תלמידים-יוצרים מבתי ספר יסודיים בעיר, הורים ואנשי חינוך נרגשים, לטקס ההשקה של שני ספרים חדשים, פרי עטם של תלמידי סדנאות הכתיבה, שנכתבו במסגרת התוכנית ״אשדוד בסימן קריאה״. שני הספרים הם: "אי-סטורי" – לקט סיפורים היסטוריים ו״צבעים״ – ספר שירים.

הערב המיוחד הזה היה לאירוע שכולו תרבות, מפעים ומיוחד, אשר נתן משמעות עמוקה למילה הכתובה, בהתאם לביטוי "כוחן של מילים", והתייחסות ראויה ומכבדת לתלמידים ולתלמידות היוצרים הצעירים.

גב' יהודית גרנות, מנהלת המחלקה לחינוך ומארגנת המיזם, אשר הפך זה מכבר לאירוע קבוע בלוח אירועי החינוך העירוניים, בירכה את התלמידים בטקס ההשקה והחמיאה להם על הישגיהם המרשימים. "תלמידי אשדוד היקרים. אנו גאים להחזיק בידנו את פרי מחשבותיכם וכישרונותיכם אשר בקולמוסיכם שרטטם ברגש. כל יצירה שלכם מהווה אבן קטנה בתוך פסיפס היצירה הכללי של העיר אשדוד" אמרה היא בהתרגשות ואיחלה להם להמשיך ולפתח את כישוריהם היצירתיים.

תוכנית הערב החלה בהצגה של תלמידים מבית ספר צמח, "שש דמויות מחפשות מחבר" – מחזה איטלקי מאת לואיג׳י פיראנדלו ובביומה של גב' מיטל רייבן. הקהל שיבח את משחקם של הילדים והגדירו אותו ״מעולה״. לאחר מכן הובאו קטעים מתוך הסיפורים ההיסטוריים, שנתנו טעימה מהלך הרוח של הכתוב – מיזוג בין העובדות ההיסטוריות לבין הדמיון, ובתוך כך הוקרנו טקסטים על מסך.

בהמשך תלמידים קראו את שיריהם ונתנו להם חיים בפרשנות אישית. ארבע בנות מכיתות ד׳-ו׳ נתנו קולן ובצעו משירי התלמידים אשר הולחנו במיוחד בידי אסף סבג ויונית וולפשטיין נחום.

״בעידן שבו מעטים הם הקוראים שירה, הלחנים שהושמעו אפשרו לשלוח זרקור אל המילים באופן שלא ניתן להתעלם מהם וזאת בנוסף לחוויית ההנאה שבהאזנה״ אומרת גב׳ גרנות.

במעמד ראש מינהל החינוך מר אריה מימון, מנהלת אגף חטיבה צעירה גב' מרטין עובדיה ומפקח משרד החינוך מר מיכאל פיקאר, נחתם הערב המיוחד בחלוקת הספרים לתלמידים, ע"י מנחות הקבוצות – ד"ר אביבה זרקא והיוצרת יונית וולפשטיין נחום.

המשתתפים באירוע אמרו בסיכום ״אי אפשר לצאת מערב שכזה ולא להתפעל הן מהדרך של מינהל החינוך שפותח צוהר ומאפשר לתלמידים ולתלמידות ביטוי ממשי, והן מיכולתם של התלמידים לתת ביטוי למתחולל פנימה בתוך נימי נפשם שמותיר את הקורא, הצופה והמאזין, נפעם מרוגש ורוצה עוד…״

 

בתמונה: תלמידי בי"ס צמח מציגים את המחזה "שש דמויות מחפשות מחבר".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*