עושים כבוד לתעודת העסק

עושים כבוד לתעודת העסק

במחלקת רישוי עסקים של עיריית אשדוד החליטו לשדרג את רשיון העסק ולהעניקו לבעל העסק בצורה מכובדת וראויה. מעתה הרישיון יימסר במסגרת ראויה אותה יכול בעל העסק לתלות במקום בולט כפי שמתחייב בחוק.

אחד הרישיונות המחייבים כל בעל עסק הוא רישיון עסק, אותו עליו לתלות במקום בולט בבית העסק. המחלקה לרישוי עסקים בעיריית אשדוד, עברה בשנים האחרונות מהפכה של ממש, החל ממיפוי של כל בעלי העסקים בעיר, גיבוש תוכנות עבודה לפיקוח ומעקב, קשר עם בעלי עסקים, השתלמויות והדרכה, שיפור ברמת השירות ובייעוץ המקצועי ולאחרונה שדרוג נוסף – תעודה רשמית של רישיון עסק מעוצב במסגרת אסטטית שאפשר לתלות בבית העסק.

מר מישל אללי, מנהל מחלקת רישוי עסקים, מציין כי נתוני הרישוי של מחלקת רישוי עסקים בעיריית אשדוד מלמדים כי באשדוד למעלה מ-80% מכלל העסקים בעיר אוחזים ברישיון עסק כדין, לאחר שעמדו בכל תנאי הרישוי. נתון זה מחמיא מאוד לעירייה ולעיר ובהשוואה לממוצע הארצי, העומד על כ-70%, אשדוד יכולה בהחלט לראות עצמה כמי שעושה עבודה מצוינת בנושא.

"בתקופה האחרונה פעלנו לשינוי ברמת השירות ובקשר עם בעלי העסקים המחוייבים ברישיון העסק" אומר מר אללי ומציין כי "במסגרת זו והרצון להעניק יותר מכובדות לעסק ולבעל העסק, יצאנו ביוזמה לפיה הרישיון יוענק בטקס צנוע בבית העסק, כאשר הרישיון עצמו יהיה ממוסגר בצורה מכובדת".

ככל שידוע, מדובר ביוזמה ראשונה וזו הפעם הראשונה שרשות מקומית מעניקה רישיון באופן שכזה. ואכן, עסקים ראשונים כבר זכו לקבל את רישיון העסק החדש ולתלות אותו בבית העסק, כנדרש בחוק. "חוק רישוי עסקים מחייב את בעל העסק לתלות רישיון במקום בולט ומרכזי כך שכל צרכן יוכל לראותו" אומרים במחלקה ומעריכים שכעת יהיה גם נעים יותר לתלות את הרישיון המפואר.

על פי חוק, כל העסקים שמופיעים בצו רישוי עסקים על פי מהותם, חייבים ברישיון עסק. על בעל עסק שכזה לעמוד בכל התנאים של צו רישוי עסקים ובתנאי שהעסק טעון רישוי, ועליו לפעול לכך שרישיון זה יהיה בידו כיתר האישורים המחייבים אותו בחוק. פרוצדורה זו מתקיימת באשדוד באופן ראוי כאמור, כאשר כ-80% מכלל העסקים בעיר אוחזים ברישיון עסק כחוק.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*