עו"ד הלן גלבר: דין אשדוד כדין אשקלון: יש להרחיב את ההקלות בבגרויות

עו"ד הלן גלבר: דין אשדוד כדין אשקלון: יש להרחיב את ההקלות בבגרויות

הלן גלבר קוראת למ"מ מנכ"ל משרד החינוך להרחיב את ההקלות בבגרויות לתלמידי אשדוד, העיר השנייה הכי מטווחת, כפי שניתן לתלמידי אשקלון

תלמידי התיכונים שובתים הבוקר ברחבי הארץ במחאה על השיבושים שננקטים בנוגע לציוני מבחנים וטיולים, אבל בתוך כך הם מוטרדים מאוד ממבחני הבגרות הקרובים. על רקע פניות תלמידי אשדוד שמדווחים על קשיים רבים בלימודים בעקבות המלחמה, שיגרה יו"ר "אין לנו עוד אשדוד", עו"ד הלן גלבר מכתב לממלא מקום מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני בכותרת "דין אשדוד כדין אשקלון".

"אשדוד היא העיר השנייה הכי מטווחת בישראל, אחרי אשקלון", כותבת עו"ד גלבר. "השבוע קיבלנו תזכורת לכך עם שישה שיגורים לעבר העיר שנפלו בשטחים פתוחים. מאז אוקטובר ועד השבוע קיבלנו 222 התרעות ירי טילים מפיקוד העורף, מספר השני רק לאשקלון (302). לטראומה שחווינו כולנו, לצד האיומים הפיזיים מירי הטילים, יש השלכות קשות ביותר על הילדים ובני הנוער".

 

 

מתווה הבגרויות המקורי של משרד החינוך מחלק את מדינת ישראל לשלוש קטגוריות: המעגל הראשון, כל מדינת ישראל, השני אזור הצפון ואשקלון והשלישי של אזורי הלחימה- נתיבות, שדרות ועוטף עזה. תלמידי אשדוד נכללו במקור במעגל הראשון של כלל ערי ישראל.

בעקבות פנייתה של גלבר למשרד החינוך, נעשה שינוי והם הוכללו במעגל השני של ההקלות במועד החורף. כעת, היא שבה ופונה ומבקשת לאפשר להם אותן הקלות, גם במועד הקיץ הקרבים: "אני קוראת לך ולצוות אגף הבחינות במשרד החינוך להעניק לתלמידי אשדוד את ההקלות העולות מהמעגל השני גם במועד הקיץ הקרוב, כפי שהן ניתנות לתלמידי אשקלון".

מתווה ההקלות במעגל הראשון נותן לכל תלמידי ישראל דחייה במועד בחינות הבגרות, תוספת זמן של 15% ומיקוד חומר הבחינה. אם תתקבל בקשתה של גלבר ואשדוד תיכלל במעגל השני של מתווה הבגרויות, יזכו התלמידים להקלות נוספות כמו הורדת משקל בחינת הבגרות בציון הכללי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*