סורגים בזמן

סורגים בזמן

שטיח קיר יפהפה שנסרג משקיות ניילון משומשות נחשף בשבוע שעבר בפתיחה החגיגית של חדר השלווה הירוק של בית הקריה. השטיח, מעשה ידיה של האמנית סיגל גני, הינו חלק מעבודות אמנות רבות המוצבות בחדר. חדר השלווה הוא אחד המיזמים היותר מעניינים שבוצעו השנה במערכת החינוך בנושר קיימות ואיכות סביבה.

עבודות היצירה המוצבות בחדר השלווה בבית ספר הקריה, חלקן מעשה אמנים וחלקן תוצרים של ילדי בית הספר, קשורות כולן לנושא שנבחר על ידי צוות בית הספר לחדר השלווה הירוק – הפרדת פסולת ותרבות צריכה.

"התהליך החל בבית ספרנו כבר לפני שלוש שנים, אז יצאנו לדרך מרתקת של הטמעת החינוך לקיימות", מספרות אסתר כהן ראובני, מנהלת בית הספר ומיכל לוי, רכזת הקיימות, וממשיכות "האתגר היה לא רק לחנך לקיימות אלא לחבר את נושא הקיימות לנושאי החינוך החשובים לנו כבית ספר ממלכתי דתי". ההתמקדות בנושא הפסולת נבחרה באופן טבעי, כאשר האתגר היה לחנך את תלמידי בית הספר "לא רק להפריד פסולת למיחזור אלא לעלות מדרגה ולדבר על נושא תרבות הצריכה" כהגדרתן.

חדר השלווה הירוק בבית הספר הוקם כמרכז למידה חוויתי שיהווה חדר מפגש למועצה הירוקה הפעילה של בית הספר ולהעברת פעילויות חווייתיות בנושא תרבות צריכה ואיכות סביבה בכלל. "הקמת חדר השלווה התאפשרה", מספרת הגב' מרב יגר, רכזת חינוך באיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד חבל יבנה, "במסגרת התמיכה שקיבלה אשדוד מהמשרד להגנת הסביבה, בעקבות מבצע צוק איתן ותודות לשילוב כוחות ועבודה מאומצת של מינהל החינוך בעיריית אשדוד וצוות החינוך באיגוד".

חדר השלווה המרשים, נחשף בשבוע שעבר לכלל תלמידי בית הספר וביום החשיפה הופיע האומן גילי בוהדנה במופע צלילים מרהיב וניגן יחד עם התלמידים בכלי נגינה בשימוש חוזר. ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד חבל יבנה, שעוקבת בתקופה האחרונה מקרוב אחרי תהליכי הקמת היוזמות החינוכיות בעיר מספרת כי "אחד הדברים היפים בתהליך הוא שכל בית ספר בוחר נושא אחר למיקוד בחדר השלווה ומרכז הלמידה. בית ספר הקריה בחר את נושא הפסולת אך הגדיל לעשות והתמודד במסגרת עיצוב והבניית החדר עם בעיית הפסולת בהיבט רחב יותר מאשר רק מיחזור". ד"ר רוזן ביקשה להודות לכל מי שעבד על החדר ובמיוחד למיכל לוי, המורה המובילה את הנושא בבית הספר ,לצוות המסור של האיגוד שליווה את היוזמה – לנועם ואן דר האל, לקרן קיזלשטיין ולמרב יגר ולמרטין עובדיה – ראש אגף חטיבה צעירה במינהל החינוך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*