נילי חורי – שיאנית הקריאה של אשדוד.

נילי חורי – שיאנית הקריאה של אשדוד.

נא להכיר: נילי חורי תלמידת כיתה ה' בבית הספר הממלכתי דתי הקריה באשדוד שקראה בשנת 2016 סך של 342 ספרים והיא שיאנית הקריאה של הספרייה העירונית באשדוד! לדבריה של נילי ,"כשהייתי קטנה מאוד אהבתי את הסדרה של ג'ינג'י ומנהרת הזמן, אך כיום  אני מתחברת יותר לז'אנר הפנטזיה."

ברשימת הספרים האחרונים שקראה אפשר להבחין בסדרת ספרי  'יומני הסודי ביותר', ספריו הקלאסיים  של ז'ול וורן ובינהם 'עשרים אלף מייל מתחת למים'-שהצליחו לנבא את העתיד באופן מעורר השתאות ,סדרת ספריה של הסופרת נועה רום העוסקת בחייהם של בני נוער עירוניים .זהבה דויטש אינה מסתירה את התפעלותה מהנערה , "טעמה מגוון ומשובח ואין סוג ספרותי במדור ילדים שהיא לא בחנה, ניסתה וקראה".

נילי לא רק קוראת אלא גם כותבת בעצמה, סיפורים אודות עולמות אחרים שהיא יוצרת במוחה הקודח , למשל על העולם מתחת למים-היא נוהגת לתאר דברים שקרו לה בחיים ומתבלת בפרטים רבים. נילי קוראת בעצמה מגיל 6 ומנויה בספריה כבר כשהייתה בת 3 והגיעה בליווי הוריה איזבלה ומארק. בתגובה לעולם הטכנולוגי והאפשרות לקרוא באינטרנט אמרה: "אני מעדיפה להרגיש את החוויה בלאחוז ספר". במפגש עם נילי מתעוררת  תחושה כי  מתפתחת  וגדלה אישיות ספרותית בסדר גודל של   ג'יי.קיי רולינג הבאה (מחברת ספרי 'הארי פוטר') כאן באשדוד!

0011

נזכיר כי אשדוד מציינת את שבוע הספר העברי(14-15 ביוני) בחגיגה גדולה הנערכת בכל העיר במשך תשעה ימים ובה מגוון פעילויות לילדים, לצעירים, ולמבוגרים המופקים ע"י החברה העירונית לתרבות כולל יריד ספרים עירוני ברחבת העירייה, בשיתוף סטימצקי, בו יוכלו תושבי העיר והסביבה ליהנות מהיצע מרשים של דוכני מכירה לצד פעילויות אמנותית, תערוכות, והצגות ללא תשלום. לצד היריד שיפעל עד יום רביעי, יום רביעי ה- 14.6, יתקיימו בספריה העירונית, במוסדות האמנות והתרבות ובמרכזים הקהילתיים מגוון אירועי תרבות ללא עלות ובמחירים סמליים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*