נובמבר – שיא של משקעים!

נובמבר – שיא של משקעים!

80 אחוז מהמשקעים של חודש נובמבר ירדו בתוך מספר שעות. ביממה אחת צפוי להישבר השיא החודשי. באשדוד מוסיפים הגשמים לרדת ובמינהל התפעול מעריכים שמדובר בשיא חדש לכמות המשקעים שירדו ביממה אחת. נובמבר הולך להיות גשום במיוחד וזה רק אמצע החודש. העירייה שנערכה מראש לחורף גשום, ידעה להתמודד גם בשעת אמת עם כמות המשקעים החריגה.

במשך כמה שעות בודדות ירדה באשדוד כמות משקעים המכסה כמעט את הכמות החודשית. מהשעה 2:00 לפנות בוקר ועד שמונה בבוקר נמדדה באשדוד כמות משקעים חריגה במיוחד – 46 מ״מ! כאשר הממוצע החודשי עומד על 66 מ״מ!. בינתיים מוסיפים הגשמים לרדת ובמינהל התפעול צופים שכמות המשקעים שתרד בשעות הקרובות תישבור את השיא החודשי של כמות משקעים שירדה ביממה אחת!

כבר בשעות הלילה ייצאו צוותי העבודה ונפרסו ברחבי העיר ע״פ תורת ההפעלה של מנהל התפעול, וכחלק מהערכות המוקדמת לקראת סערת גשמים אפשרית. במספר נקודות שהיו הצפות פעלו הצוותים במהירות המרבית ופתחו את הצירים בזמן קצר מאוד, למעט מספר נקודות שבהם מפלס הגשמים היה גבוה וטופל במהירות.

שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול: "הערכות מוקדמת לקראת החורף, המתחילה כבר בקיץ והשנה עשינו זאת במקביל למשימות המורכבות של מבצע צוק איתן, אפשרה לנו להתמודד באופן מוצלח עם כמות המשקעים חסרת התקדים שירדה בזמן קצר מאוד". רוטנברג שיבח את צוותי העבודה ואמר כי "אשדוד, העיר החמישית בגודלה, פעלה באופן שוטף וביעילות רבה ברוב חלקי העיר תוך שצוותי העבודה מאפשרים צירי תנועה פתוחים, תנועה בטוחה של ילדים לבתי הספר ולגנים והגעה למקומות העבודה בצורה רציפה".

במינהל התפעול כאמור מעריכים שהשיא היומי הקודם של ירידת משקעים בחודש נובמבר יישבר בשעות הקרובות, עם הימשכות הגשמים בעיר. אגב כך, נתונים לא רשמיים הנאספים ע"י תושבי אשדוד, מצביעים על כמות משקעים של 60 מ"מ שירדו עד כה, מה שמחדד את הכמות המאוד חריגה ומבליטה את ההערכות המוקדמת והמוכנות של העירייה להתמודדות עם סערת הגשמים.

צילום: מתנאל בן חמו

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*