נהג אופנוע שנהג ללא ביטוח דורש פיצוי של מיליון ו-700 אלף ₪

נהג אופנוע שנהג ללא ביטוח דורש פיצוי של מיליון ו-700 אלף ₪

ג', בן 40, סגן מנהל אחזקה מאשדוד שנפגע בתאונת אופנוע ברובע ו' כשנהג ללא ביטוח חובה בתוקף, דורש מהנהג שהתנגש בו ומחברת הביטוח שבטחה הנהג שפגע בו, פיצוי של כמיליון ו-700 אלף ₪. כך עולה מתביעה שהגיש האופנוען בבית המשפט באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף.

התאונה ארעה בחודש פברואר 2014 בצומת הרחובות דב גור-אברהם שפירא כאשר נהג רכב טויוטה, תושב אשדוד, לא נתן זכות קדימה לנהג האופנוע ופגע בו. כתוצאה מהתאונה נהג האופנוע שבר עצמות הלסת, מספר שיניים, את ברכו, רגלו וידו. הוא פונה ממקום התאונה על ידי אמבולנס ועבר מספר ניתוחים בבית חולים ברזילי.

ל'מזלו' של נהג האופנוע בוחן התנועה קבע כי נהג הטויוטה הוא האשם בתאונה ובית המשפט הרשיע אותו בגין גרימת תאונת דרכים, נהיגה בחוסר זהירות ועבירה שגרמה לחבלה של ממש. אם נהג האופנוע שנהג ללא ביטוח היה נמצא אשם לא היה מי שיפצה אותו כספית בגין נזקי הגוף שלו. עו"ד דותן לינדנברג: חשוב לציין כי כאשר אין ביטוח, בדרך כלל התובע חייב לצרף חוות דעת  מטעמו ואילו כאן באופן ייחודי בית המשפט פטר את התובע מהצורך הזה ומינה מומחים מטעמו של  בית המשפט כאשר שכרם שולם על ידי חברת הביטוח והנהג הפוגע.

בכתב ההגנה חברת הביטוח מכחישה הטענות וביקשה מבית המשפט לדחות התביעה על הסף בין היתר בטענה כי נהג האופנוע נהג טענתה ברשלנות ובהיעדר ביטוח. חברת הביטוח אף התנגדה למינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט אך השופטת אורנה סנדלר-איתן דחתה ההתנגדות ומינתה מומחים שקבעו  לאופנוען 19% נכות אורתופדית ובנוסף 29% נכות בגין הפגיעה בפה ובלסת.

עו"ד דותן לינדנברג טוען כי לפני התאונה ג' היה בהליכים לפתיחת עסק עצמאי בתחום שיפוץ מבנים ועבודות בנייה שונות אך בעקבות התאונה נאלץ לוותר על חלומו. מאז התאונה האופנוען מתקשה בביצוע פעולות הכרוכות בהפעלת רגל ימין כמו עמידה והליכה ממושכת, עליה וירידה במדרגות, שימוש בסולם, כריעת ברך וישיבה שפופה, נשיאת חפצים כבדים ועוד. בנוסף הוא סובל באופן קבוע ממגבלות ביד שמאל ומכאבים ורגישות בשיניים ובפה, כמו גם   ממגבלות תנועה בלסת, קושי בפתיחת הפה והלסת מה שמקשה על הלעיסה ואכילת מזון קשה. בעקבות התאונה ג' מתקשה בתחזוקת ביתו ובניקיונו

האופנוען תובע כמיליון ו-700 אלף ₪ מהנהג הפוגע ומחברת הביטוח הכשרת היישוב שבטחה את הנהג הפוגע, בגין הפסדי שכר, תנאים סוציאליים והפסדי פנסיה, כאב וסבל, הוצאות רפואיות ועזרת צד ג'.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*