מתקנות בשבועות

מתקנות בשבועות

המאפיינים המיוחדים של חג השבועות הפכו זה מכבר לטרנד רוחני המושך אליו יותר ויותר אנשים המבקשים לחוות יחד את חוויית החג וההתקשרות אל נכסי הרוח של העם היהודי. נשות אשדוד עשו זאת יחד ונהנו מכל רגע.

בערב נשים עוצמתי וחווייתי  ולרגל חג השבועות, התכנסו יחד כ-200 נשים מכל גווני הקשת באשדוד, כדי לשמוע יחד על תורת הכתב ועל הערכים המיוחדים לחג מתן תורה. הכנס התקיים במרכז המפואר "אור מנחם" ברובע י"ז, המהווה בית פתוח ומזמין לכל הקהילה.

הערב הינו יוזמה משותפת של  הגב' אהובה עמרם יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה והרבנית חנה עמאר יו"ר ארגון קשר. האירוע נפתח בדברי ברכה של הרב מנחם עמאר, אשר הדגיש כי יש למצוא בכל תמונה/כתב וציור את המעלות והכוחות שבהם, להעצים אותם ולחזקם.

במהלך הערב הרוחני שנועד לקרב לבבות ולייצר אוירה נעימה בבחינת "שבת נשים גם יחד", שמעו  הנשים הרצאות הקשורות במורשת ישראל ובחג השבועות. גב' אהובה עמרם הרצתה על נשים פורצות דרך במקרא ועל הקשר בין תמר – כלת יהודה לרות – סבתא רבה של דוד המלך, המשיח לעתיד לבוא.

הרבנית חנה עמאר הוסיפה תובנות והגיגים על מתן תורה וקבלת התורה בלב אחד ובלב שלם כמאמר המהדהד "נעשה ונשמע". הרצאה מרתקת על גרפותרפיה ניתנה ע"י אתי בורוכוב, אשר הדגימה הסבירה וסקרה את סודות הכתב.

עמרם, נציגת ראש העיר, ברכה את הנשים: "העוצמה הנשית והכוח הנשי באים לידי ביטוי במגילת רות, אחת משתי המגילות שנקראה על שם אישה, ובסיפורי הנשים במקרא. מדובר בנשים פורצות דרך שחוללו שינוי ומהפכה אישית, לאומית ועולמית ומהוות מודל לחיקוי ומקור ההשראה עד ימינו". עמרם מציינת שהמשרד לקידום מעמד האישה ואירגון קשר מקיימים קשרי עבודה ומזמינים את הנשים לסדרת הרצאות העצמה בנושאים ובתחומים שונים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*