מתי יש צורך בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים?

מתי יש צורך בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים?

מדי שנה לא מעט אנשים נפגעים בישראל בתאונות דרכים. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונפגעתם ולא משנה אם כתוצאה מטעות אנוש, תשתיות לקויות וכן, לא משנה מיהו האשם בתאונה, הרי שאתם יכולים להגיש תביעת פיצויים לחברת הביטוח המבטחת את הרכב או במידה ואין אפשרות זאת, כמו במקרה של תאונות דרכים מסוג פגע וברח, ניתן הגיש את תביעת תאונות הדרכים לקרנית שהיא קרן מיוחדת המציעה פיצויים לנפגעי תאונות דרכים במקרים מעין אלה. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם לא כדאי להגיש תביעות באופן עצמאי וכן, מקרים מורכבים יותר של פגיעות בתאונות דרכים שבגינם כדאי מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין תאונות, המתמחה בתחום תאונות דרכים באופן ספציפי, אשר יסייע לכם להשיג את הפיצויים המרביים שמגיעים לכם כתוצאה מתאונת הדרכים.

פיצויים בגין תאונת דרכים- מי יהיה זכאי?

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי כל אדם אשר נגרם לו נזק כתוצאה מתאונת דרכים יהיה זכאי לפיצויים ולא משנה מי אשם בתאונת הדרכים. הזכאות המדוברת מתקיימת כאשר מתרחשת תאונה בשוגג ולא תאונה שהתבצעה בצורה מכוונת. החוק המדובר נחקק בכדי לייצר פתרון סוציאלי נוח לנפגעי תאונות דרכים בלי שיהיה לכם צורך להוכיח את האחראיות של הגורם האשם בתאונת הדרכים.

את הפיצוי המדובר תובעים מחברת הביטוח אשר מבטחת את נהג הרכב בביטוח חובה. מי שיכול לתבוע עבור פיצויים מעין אלה הם: הנהג עצמו, הנוסעים ברכב, הולכי רגל שנפגעו בתאונה. אם הרכב לא היה מבוטח בביטוח חובה במועד התאונה הרי שתביעת הפיצויים תוגש כאמור לקרנית שהיא קרן פיצויים שהוקמה על ידי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים למקרים מעין אלה.

מדוע כדאי לבחור בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים עבור ייצוג בתביעות הללו?

חברות הביטוח אינן אוהבות את התביעות הללו ולא פעם הן מערימות קשיים רבים על מגיש התביעה. הם יבחרו בפרשנויות משפטיות שונות שיאפשרו להם להתחמק מתשלום הפיצויים למגיש התביעה ולא פעם, הוא לא יקבל את המגיע לו. על כן, בכל תביעה מעין זאת, יש צורך לבחור בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה, אשר מכיר היטב את ההתנהלות של חברות הביטוח השונות ויודע כיצד לעמוד מולן בכדי להשיג ללקוח שלו את המקסימום פיצויים המגיעים לו בגין התביעה. חשוב לזכור כי הגשת תביעה ללא עורך דין, היא אמנם אפשרית, אך לא פעם היא לא תשיג עבורכם את מלוא הפיצויים או שלא תשיג לכם פיצויים כלל.

מתי כדאי ליצור קשר עם עורך הדין?

יש ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה סמוך ביותר למועד התרחשות התאונה וזאת בכדי שהוא יסייע בהכנת תשתית מתאימה לצורך מתן הפיצויים וכן בכדי לקבל את ההדרכה המתאימה להתנהלות מול המשטרה, הרופאים שיבדקו אתכם לאחר התאונה, חברת הביטוח שאתם תובעים, הביטוח הלאומי ועוד. מרבית עורכי דין תאונות דרכים גוזרים את שכרם באחוזים מהפיצויים אשר ישולמו לכם בתום תהליך התביעה ועל כן, גם להם יש את האינטרס לעשות את כל מה שניתן בכדי תקבלו את הפיצויים המקסימליים.

לגבי התיישנות על תביעות מעין אלה, הרי שחלה עליהן התיישנות של שבע שנים מיום התאונה ובמקרה של קטינים שהיו מעורבים בתאונה, 7 שנות ההתיישנות יחלו כאשר הם יגיעו לגיל 18. ישנם מקרים חריגים שבהם מתקיימים דיונים לגבי מסגרת התיישנות ספציפית וגם במקרה הזה חשוב לקבל את הסיוע של עורך דין תאונות דרכים.

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, פנו כמה שיותר מהר לעורך דין העוסק בתחום ובדקו מראש כי מדובר על עורך דין מומלץ, מקצועי ומנוסה בתחום.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*