מעגלים מעגלים

מעגלים מעגלים

כולנו חיים במעגלים. מעגל השנה, מעגל החיים, העבודה, המשפחה וכיו"ב.

רק בעיר אשדוד יש גם את מעגל שירת הבקשות. רק בעיר אשדוד יש תכנית עבודה מסודרת של 15 שבתות שבהן מתקיימת שירת הבקשות. בפריסה מסודרת על פני כל הרובעים בעיר ובבתי הכנסת המרכזיים. זה התחיל עם רבי מאיר עמר ז"ל שאירגן את הבקשות באשדוד בשבת השנייה לעלותו ארצה לאשדוד ב-1965. וזה ממשיך מאז 1988 עם הקמת המרכז לפיוט ושירה-אשדוד על ידי ר' אלי בן-חמו ז"ל שהיה יו"ר המרכז, אריה אזולאי ראש העיר דאז, ד"ר יחיאל לסרי ועבדכם הנאמן הח"מ. את שירת הבקשות בשעה 4 לפנות בוקר מוביל רבי דוד אדרי ולצידו אנסמבל הפייטנים של המרכז לפיוט ושירה.

מזה כמה שנים שאנו מקיימים גם שלוש שבתות בשעה תשע בערב שבת. לאחר סעודת ערב שבת. השבת פרשת שמות נקיים את שירת הבקשות בבית הכנסת שאר ישוב שברחוב מונטיפיורי 4 ברובע ט"ו באשדוד בערב שבת בשעה 21:00. ר' אבי-אברהם אדרי יוביל את הבקשות כשלצידו החזן-פייטן אבי אפנג'ר וכמובן אנסמבל הפייטנים של המרכז בהרכבו המלא. ובהם גם חזן בית הכנסת סמי רביבו (דור שביעי לפייטני משפחת רביבו). זהו בית כנסת מיוחד באדריכלות המיוחדת והיפה. שימו לב שאין לו גדר, אין חומה. הוא פתוח ומזמין במדשאות נדיבות. צופה לים התיכון.

אין מכירות של עליות לתורה. כולם עולים לפי סדר ותור ממוחשב בניהול הגבאים דוד זוהר ודוד אברהם. יש אולם לשמחות לרשות הציבור. בית הכנסת נקרא על שם חיילי צה"ל שנהרגו באסון המסוקים ביישוב שאר ישוב במלחמת לבנון. בית כנסת זה שותף קבוע בפסטיבל תור הזהב המתקיים באשדוד בחול המועד פסח והשנה תתקיים כאן שירת הבקשות בפסטיבל עם אומן אורח הזמר יהודה סעדו.

IMG_5111

בית הכנסת יצא בקריאה לתושבי הרובע לבוא ולהיחשף למסורת שירת הבקשות הנפלאה המשלבת שירת משוררי תור הזהב: רבי יהודה הלוי, איבן גבירול, אבן עזרא, רבי ישראל נג'ארה, אלעזר אזכרי וכמובן פייטני הדורות האחרונים: ר' דוד אלקיים, ר' חיים בן עטר, רבי דוד בוזגלו ועוד.

נשים רבות מגיעות לשירת הבקשות בבית כנסת מיוחד ומכניס אורחים זה. בשנים האחרונות מגיעים לעיר במיוחד אורחים רבים כדי להשתתף בשירת הבקשות בבית כנסת זה הסמוך למלון ליאונרדו. רבים אחרים מתארחים בבתי משפחות של אשדודים מכניסי אורחים.

אני מתכבד להזמין את כל מי שאוהב שירה, אוהב פיוט, אוהב מורשת טובה של שירת הבקשות במלוא הדרה. באשדוד זה קורה. תבואו. יש תה עם נענע ושיבא, קפה, תמרים וכוסית קטנה של רום. בלינק המצורף פיוט הפתיחה של שירת הבקשות: דודי ירד לגנו. תענוג אמיתי.
גם ראש העיר שלנו יהיה אתנו עם אורחים נכבדים.

אשמח מאוד לראותכם. שתהא שבתכם שלום.

מוטי מלכא.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*