מיטה מונטסורית

מיטה מונטסורית

מיטה מונטסורית היא רהיט שמיוצר על בסיס מושג המופק משיטת החינוך המונטסורי. חינוך זה אהדה במהירות גבוהה בקרב הורים ברחבי העולם. זוהי גישה ייחודית לטיפוח עצמאות, ויסות עצמי וקידום הצמיחה וההתפתחות הטבעית של הילדים. כפי שהשם מרמז, שיטת מונטסורי, שפותחה על ידי מריה מונטסורי, מעודדת גישה ממוקדת בילדים בהיבטים שונים של החיים. כולל סידורי שינה. המיטה היא חלק משמעותי מהשיטה. שנועדה להיות נגישה, בטוחה ונוחה. כל זאת, תוך יצירת סביבה המכבדת את האוטונומיה והיכולות של הילד.

הקונספט של מיטה מונטסורית

מיטה מונטסורית היא בעצם מיטה נמוכה. לרוב מדובר במזרן המונח ישירות על הרצפה או על מסגרת נמוכה, וכך נוצר סידור שינה בטוח וידידותי יותר לילדים.

שלא כמו עריסות מסורתיות או מיטות עם דפנות גבוהות, המיטה המונטסורית מאפשרת לילדים לטפס ולצאת באופן עצמאי. סוג מיטה זה מסתדר עם הפילוסופיה של מריה מונטסורי. העיקרון הוא לכבד את ההתפתחות, האוטונומיה והחופש של הילד בגבולות.

היתרונות של מיטה מונטסורית

הורים הבוחרים במיטה זו בוחרים ברהיט לו יש יתרונות רבים וברורים, וחשוב להכירם:

·       מטפחת עצמאות

מיטה זו עוזרת לטפח תחושת עצמאות אצל הילדים. הילדים מקבלים את היכולת להחליט מתי לישון, להתעורר או להסתובב בחדרם. הילדים לומדים לעקוב אחר תחושות הגוף הטבעיות שלהם ולעשות בחירות המתאימות ביותר לצרכים שלהם.

·       משפרת את המיומנויות המוטוריות

טיפוס פנימה ויציאה מהמיטה ללא סיוע מאפשר לפעוטות לממש את המיומנויות המוטוריות שלהם. תוך כך, פעולה זו מגבירה את הביטחון אצל הילדים.

·       מעודד חקר הסביבה

העיצוב של המיטה מאפשר גישה נוחה לחדר. ומציע לילדים את החופש לחקור את סביבתם. העיצוב מטפח סקרנות ולמידה פעילה.

·       מקדם בטיחות

העובדה שהמיטה נמצאת בגובה נמוך לקרקע מפחיתה משמעותית את הסיכון לנפילות ולפציעות. אמצעי בטיחות נוספים כמו חדר מוגן לתינוק, ריצוף מרופד וללא קצוות חדים. כך אתם יכולים להבטיח עוד יותר את הבטיחות של הילדים.

הקמת מיטה מונטסורית

יצירת מיטה וחדר שינה מונטסורי כוללים יותר מסתם להניח מזרון על הרצפה. החדר כולו צריך להיות מעוצב מנקודת מבטם של הילדים המכונה לעתים קרובות "הסביבה המוכנה". בחרו מיטה המתאימה לגיל ולגודל של הילדים. עבור תינוקות ופעוטות, מזרן על הרצפה הוא התחלה טובה. ככל שהילדים גדולים יותר כך יהיה לכם קל יותר לבחור מיטה נמוכה.

חשוב לוודא שהחדר בטוח לילדכם. כך יהיה להם קל לחקור אותו. הצמידו רהיטים לקיר כדי למנוע התהפכות. כסו שקעים. הסירו חפצים קטנים שעלולים להוות סכנת חנק. וודאו שלחלונות והדלתות יש מנגנוני בטיחות.

ההתארגנות חייבת להיות ברמת הילדים. ולכן חשוב שתניחו ספרים, בגדים, צעצועים ועוד חפצים בהישג ידם של הילדים. שימוש בתאורה רכה, צבעים רגועים ורמות רעש רגועות יתרמו לסביבה נעימה ורגועה לשינה טובה.

מנורת לילה איכותית, בצבעים נעימים ורכים מביאה לשלווה גבוהה. לא כל הילדים אוהבים לישון בחושך, מנורת הלילה מעניקה להם את הביטחון לו הם זקוקים.

לריהוט איכותי יש יכולת לשיפור איכות החיים

כאשר אתם רוכשים ריהוט איכותי, איכות החיים משתפרת לחלוטין. זה לא משנה אם אנחנו בשיח על ילדים, או למעשה השיחה היא על אנשים בגילאים בגירים יותר. ריהוט איכותי ובעל פונקציונליות גבוהה הוא מוצר לחיים שלמים שמסייע לכם בהתפתחות, ומעבר לכך, בחיים טובים יותר.

מיטה מונטוסורית יכולה להיראות לחלק מההורים פחות קונבנציונלית. זו לא סתם מיטה, זו סביבה מכבדת, אוהבת ובטוחה לילדים שלכם. וכאשר הילדים שלכם רגועים במקום בטוח, גם הלב שלכם רגוע ובטוח.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*